Miami tudi brez Dragića prek Bostona, konec niza Raket

Zdesetkani Miami je na gostovanju presenetil Boston in tako po zaslugi Kevina Olynika na serijo štirih domačih tekem zadovoljen odhaja nazaj na Florido. V vrstah Miamija ima težave s poškodbo kar šest igralcev, že drugo tekmo zapored ni igral niti Goran Dragić, ki ima težave s komolcem na levi roki. In ko je Boston v drugi četrtini vodil za 12 točk, so gledalci verjetno počasi že vpisovali novo zmago Keltov.

Toda v drugem polčasu je Miamiju uspel popoln preobrat in v zadnji četrtini so vodili že za 12. Olynik je potrdil ‘zakon bivšega’, še lani je igral v dresu Bostona, in dosegel rekord kariere – 32 točk, vključno z nekaj ključnimi trojkami in zabijanjem ob koncu. Miami je sicer dve minuti in pol do konca še vodil za 11 točk, potem pa je Bostonu uspel delni izid 13:3, ob sireni je imel Kyrie Irving, ki je dosegel 32 točk, tudi met za zmago, ki pa ni bil uspešen.

Miami v petek doma pričakuje Dallas.

La Lakersi so končali niz zmag Houstna in jih presenetili v Teksasu, čeprav je James Harden dosegel 51 točk. Na drugi strani je novinec Kyle Kuzma dosegel rekord kariere – 38 točk.

Zmagalo je tudi drugo moštvo iz Los Angelesa – Clippersi so bili boljši od Phoenixa, Miloš Teodosić pa je dosegel 6 točk, 5 skokov in 8 asistenc.

Najdaljši niz v ligi imajo tako trenutno prvaki, ki so trenutno pri številki 10. Tokrat je za Bojevnike pri zmagi nad Memphisom največ pripeval Klay Thompson, ki je dosegel 20 točk.

Sedem zmag v nizu pa imajo košarkarji Chicaga, ki po vrnitvi Mirotića še naprej igrajo odlično, tokrat so premagali Orlando.