Miami sproščeno proti Memphisu, vroče v Oaklandu

Miami je prekinil niz treh porazov in na prvi od petih zaporednih tekem doma prepričljivo premagal Memphis.

Miami je dobil prav vse četrtine, z najvišjo razliko tretjo, za 24 točk, največ pa vodili za 31. To je nasploh prva tekma po kar 17-ih, ki jo je Vročica končala z dvomestno številko, bodisi v njihovo korist ali škodo. Skupna razlika v zadnji treh porazih je bila denimo samo 7 točk.

Najboljši strelec je bil Tyler Johnson, dosegel je 23 točk, šest igralcev je doseglo dvomestno število točk pri domačih. Goran Dragić je izkoristil možnost malce mirnejšega večera, tekmo je končal pri šestih točkah, ki jim je dodal tudi 6 skokov in 8 asistenc.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/BybX7PpFfcc” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>

Pri Memphisu, za katerega ni igral Marc Gasol, moštvo pa je doživelo deveti zaporedni poraz, je Andrew Harrison dosegel 17 točk.

Miami v torek doma pričakuje Philadelphio, ki je proti Orlandu doma dosegla sedmo zaporedno zmago in je torej v odlični formi.

Največ zanimanja je požela tekma v Oaklandu, kjer so se prvaki tretjič v tej sezoni srečali z Oklahomo in dosegli šele prvo zmago. Tekma je bila izenačena do začetka tretje četrtine, potem pa so pobudo prevzeli domači in ta del igre zaključili z delnim rezultatom 14:0, najvišja prednost pa je znašala tudi že 35 točk.

Kevin Durant je dosegel 28 točk, odlično delo je opravil tudi v obrambi. Steph Curry je dosegel 21 točk, imel pa tudi 9 skokov in 6 asistenc, s klopi se je izkazal Nick Young, dosegel je 16 točk.

Tudi tokrat ni šlo brez vročih situacij – najprej sta se v besednem dvoboju po obojestranski tehnični napaki pomerila Durant in Carmelo Anthony (dosegel je 14 točk), kasneje pa je svoje nezadovoljstvo izrazil še Russel Westbrook (15 točk), ki ga je v eni izmed akcij na tla ‘položil’ Zaza Pachulia, ki ga je ob koncu tekme Westbrook obtožil, da se je namerno ulegel na njegovo nogo z namenom da ga poškoduje in da je umazan igralec.

Russ is fed up with Zaza’s antics (via royceyoung/Twitter)