Miami spet popustil v končnici, Green odločil v Orlandu

Na parket se je pri Miamiju vrnil Dwayne Wade, ki brez Gorana Dragića ni uspel prekiniti slabega niza Vročice. Slednja je proti Brooklynu klonila še šestič na zadnjih sedmih tekmah, s čimer so je na vzhodni konferenci že padla na 10. mesto. Tekmo v Orlandu je odločil bivši zmaj.

Oddahnil sem si, ko sem izvedel, da je največji problem voda v kolena. Zdaj je ključen počitek. Želim se hitro vrniti na parket,” je v ponedeljek, 19. novembra, sporočil Goran Dragić, katerega povratek na igrišče se v tem tednu še ne pričakuje. Manjko Gogija je za ekipo pomemben, kar je potrdil tudi trener Eric Spoelstra: “Vedeli smo, da poškodba ni bila resnejša. Upam, da bo zdaj vse v redu, saj potrebujemo vse igralce, če želimo priti do boljših izidov.”

Tokrat je Vročici sicer znova kazalo dobro, saj je v začetku zadnje četrtine povedla celo s 4 točkami prednosti (78:74), še dobrih 5 minut pred koncem pa so Netsi vodili za vsega tri točke (87:90). Od tedaj naprej so domačini zbrali le še 5 točk, kar je bilo občutno premalo za novo zmago.

Drama se je odvijala v Orlandu, kjer je 0,5 sekunde pred koncem tekmo z uspešnim metom za dve točki odločil nekdanji zmaj Danny Green. Do nove zmage še Wizardsi in Trail Blazersi.