Miami prepozen za popoln preobrat

Na začetku zadnje četrtine je Miami v Philadelphiji zaostajal že za 28 točk. Trideset sekund pred koncem pa je zaostanek po trojki Ellingtona znašal samo še 4 točke. Toda časa je bilo vseeno premalo in prebrat Miamija je prišel prepozno.

Prva peterka Sixersov je skupaj dosegla 80 točk, Miamijeva na drugi strani pol manj. Goran Dragić je igral 22 minut, v tem času pa dosegel 10 točk ob metu 4:12. Najboljši strelec Vročice je bil Kelly Olynyk, ki je dosegel 19 točk. Za domače je Ben Simmons dosegel 20 točk, Dario Šarić je imel na koncu 17 točk in 10 skokov. Tekma je drugače minila v znamenju podpore domače ekipe NFL ekipi Philadelphia Eagles, ki jo v nedeljo v Minnesoti čaka Superbowl. Na tekmo gre tudi nekaj članov ekipe na čelu z Joel Embiidom.

Obe ekipi sicer že danes čakata naslednji tekmi – Miami gostuje v Detroitu, Philadelphia pa v Indiani.

V Milwaukeeju je zmagovalca sekundo pred koncem odločil Giannis, domačini so proti New Yorku slavili za dve točki. Pri domačih se je v moštvo po skoraj letu dni vrnil Jabari Parker in dosegel 12 točk. Giannis je končal pri 29-ih točkah in 11-ih skokih.

New Orleans je na gostovanju presenetil Oklahomo. Še brez nove okrepitve Nikole Mirotića je domače premagal 114:100, Anthony Davis pa je dosegel 43 točk in imel 10 skokov.

Prvaki so v Sacramentu zaostajali v prvi četrtini za 13 točk, do konca tekme pa so bili potem boljši za 30 točk, na koncu slavili s 119:104, Kevin Durant je dosegel 33 točk.