Miami prekinil urok Orlanda, srbski derbi Teodosiću

Vseh sedem po-božičnih tekem so v ligi NBA v torek dobili domačini. Miami je doma pričaka ‘sosede’ iz Orlanda. Za kako neugodnega tekmeca za Miami gre priča dejstvo, da je Miami pred to tekmo izgubil štiri zaporedne tekme proti Orlandu. Včeraj je končno prekinil ta niz in z domačo zmago poskrbel, da je ponovno med osmerico, ki ima na vzhodu trenutno zagotovljeno končnico.

V moštvo Miamija se je vrnil Hassan Whiteside, izpustil je kar 11 tekem, še vedno pa v ekipi ni bilo Justica Wnslowa, Jamesa Johnsona in Diona Watersa.

Orlando je dobil prvi polčas po zaslugi odlične druge četrtine, ko je vodil že za 11 točk, po treh četrtinah pa je bil rezultat izenačen. Zadnjo četrtino je Miami z odlično strelsko predstavo, v kateri je trojke metal več kot 50 odstotno, dobil 39:21 in hitro odločil zmagovalca.

Goran Dragić je dosegel 14 točk, 4 skoke in 6 asistenc. Najboljši strelec je bil Josh Richardson, Wayne Ellingotn pa je ponovno prispeval izjemno pomembne trojke, skupaj jih je zadel 6.

Pri Orlandu, ki je igral brez Nikole Vučevića in Aarona Gordna, je Elfrid Payton dosegel 19 točk, Mario Hezonja in Evan Fournier pa 14. Orlando je po odlične vstopu v sezono začel igrati slabše, to je bil že njegov deveti zaporedni poraz.

Ekipi se bosta še enkrat srečali v soboto, tokrat v Orlandu, Miami pa prej v petek čaka še Brooklyn doma.

Niz šestih zmag igralcev Toronta so končali igralci Dallasa. J.J. Barea je dosegel 20 točk, Dirk Nowitzki pa 18.

Odlično še naprej igra ekipa Chicaga, tokrat je premagala igralce Milwaukeeja. Predvsem po zaslugi Nikole Mirotića, ki je dosegel 24 točk, Chris Dunn pa je dosegel 20 točk in 12 asistenc.

Gledalci v Phoenixu so se že pripravljali na podaljšek, potem pa je Chandler 0,6 sekunde pred koncem z zabijanjem odločil zmagovalca.

V Los Angelesu so gostovali igralci Sacramenta. Nasproti sta si stala Bogdan Bogdanović in Miloš Teodosić. Uspešnejši je bil slednji, ki je ob prepričljivi zmagi domačih dosegel 8 točk in 10 asistenc. Bogdanović je na drugi strani dosegel 9 točk.