Miami poražen v Torontu, zmaga Detroita v Houstnu

Miami si je na predzadnjem gostovanju v sezoni zelo otežil pot do končnice. S porazom proti Torontu 94:96 ima sedaj tri tekme pred koncem en poraz več od Chicaga in Indiane ter dva od Milwaukeeja. Do konca tako potrebuje same zmage, potrebuje pa tudi spodrsljaj koga od tekmecev.

Tekmo v Torontu so igralci Miamija sicer začeli dobro, povedli takoj na začetku z rezultatom 10:3, vendar so igralci Toronta kmalu ujeli ritem in v drugi četrtini vodili že za 18 točk. Ponovno je blestel DeMar DeRozan, ki je dosegel 38 točk, že v prvem polčasu 25, proti Miamiju pa ima letos na štirih tekmah povprečje 32,3 točke. Že 31-ič v sezoni je presegel mejo 30 točk, s čimer je postavil nov rekord kluba, ki ga je imel pred njim Vince Carter iz sezone 2000/2001. V drugem polčasu so se igralci Miamija nekajkrat prbiližali Torontu, vendar so domačini vedno znali odgovoriti in ob koncu ni bilo tako napete končnice, kot kaže rezultat, saj je že skoraj ob izteku igralnega časa trojko za Miami ob zaostanku 5 točk dosegel Tyler Johnson.

Goran Dragić je dosegel 18 točk iz 14-ih metov iz igre (brez trojke iz dveh poskusov), imel je 4 izgubljene žoge in eno asistenco. Najboljši strelec pri Miamiju je bil James Johnson z 22 točkami, ponovno pa je bil dokaj nerazpoložen Hassan Whiteside. Zaradi težav z osebnimi napakami, večino si jih je nabral preko Jonasa Valanciunasa, ni prišel v ritem tekme, v prvem polčasu sploh ni dosegel točke, končal pa je z 12 točkami in 10 skoki.

Igralce Miamija že danes čaka naslednje, zadnje gostovanje v rednem delu – igrali bodo proti Washingtonu.

Detroit je na gostovanju v Houstnu presenetil domačine in zmagal 114:109. Beno Udrih je igral dobrih 18 minut in dosegel štiri točke, tekmo sezone pa je odigral Boban Marjanović, s klopi je v 27-ih minutah dosegel prav toliko točk in imel še 12 skokov. Za Houston je James Harden dosegel 33 točk.

New York Saše Vujačića, ki je igral 21 minut in dosegel 7 točk, je bil poražen proti Memphisu, kjer je Mike Conley dosegel 31 točk. Memphis si je z zmago zagotovil sedmo mesto na zahodni konferenci, v prvem krogu ga čaka San Antonio.

Oklahoma je doživela poraz proti Phoenixu, Russel Westbrooku ni uspelo doseči rekordnega trojnega dvojčka, mu je pa vseeno uspelo zagotoviti, da bo sezono zaključil s povprečjem trojnega dvojčka, s čimer se je ‘ponovno’ izenačil z Oscarjem Robertsonom. Devin Booker je za Phoenix dosegel 37 točk.

Prvaki so doma doživeli poraz proti Atlanti po zaslugi izjemne predstave Tima Hardawaya Jr. v zadnji četrtini, ko je dosegel kar 15 od skupno 22 točk, Atalnta pa je zadnjo četrtino dobila z rezultatom 31:22. Pri Atlanti so sicer počivali Dwight Howard, Paul Millsap, Kent Bazemore in Dennis Schroder, zato je zmaga še toliko bolj presenetljiva, sploh ob upoštevanju dejstva, da se Cleveland še vedno bori za prvo mesto na vzhodni konferenci. LeBron James je dosegel 27 točk, Kevin Love je imel 15 skokov.