Miami poražen v dvoboju za tretje mesto v konferenci

Miamiju ni uspelo zmagati na gostovanju v Clevelandu, s čimer bi na tretjem mestu vzhodne konference prehiteli podprvake lige NBA. Tekma se je odločala v sami končnici, pri izenačenju 85:85 pa je bil nekoliko nepričakovani junak za Cleveland Jae Crowder, k je zadel trojko. Miami je imel na koncu še napad za (vsaj) izenačenje, vendar James Johnson ni našel poti do koša mimo LeBron Jamesa.

Goran Dragić je bil najboljši strelec in podajalec pri Vročici, dosegel je 18 točk in imel 6 asistenc. Na drugi strani je James dosegel 24 točk, zbral je tudi 11 skokov.

Cleveland je povedel takoj na začetku tekme in počasi gradil prednost, sredi druge četrtine je prednost znašala že 14 točk, potem pa je bolje začel igrati Miami in že do polčasa prešel v vodostvo. V drugem polčasu sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, na koncu pa so bili vseeno boljši domačini, ki so igrali prvo tekmo brez poškodovanega Kevina Lova.

V petek čaka igralce Vročice gostovanje v Philadelphiji.

V ligi NBA je drugače najbolj odmevala odlična predstava CJ McColluma, ki je dosegel rekord kariere, pri zmagi Portlanda nad Chicagom je dosegel 50 točk, pri tem pa presedel celotno zadnjo četrtino.

Rekord kariere je dosegel tudi Kemba Walker, Charlotte je premagal Atlanto, Kemba pa je dosegel 38 točk, od tega 9 trojk.