Miami ob vrnitvi Whitesidea prekinil črni niz, Dragić prvi strelec

Miami je ponoči gostil letos skromni Chicago, po dolgem času pa se je Dragiću in druščini pridružil tudi prvi zvezdnik Hassan Whiteside, kar je več kot očitno tehtnico premaknilo na stran gostiteljev. Ob vrnitvi na parket je center dosegel dvojni dvojček (13 točk, 14 skokov) in tako močno pripomogel k zmagi svoje ekipe z 91:97. Prav tako 13 točk je dosegel Dion Waiters, Tyler Johnson jih je dodal 19, najboljši strelec pa je bil kapetan slovenske reprezentance Goran Dragić, ki je v 34 minutah vpisal 20 točk (7/10 za dve, 2/7 za tri, 4/5 prosti meti), 5 skokov in 6 podaj, dodal pa je še 1 ukradeno žogo.
Pri Chicagu je bil najbolj razpoložen novopečeni finski zvezdnik Lauri Markkanen, ki je dosegel 25 točk in 8 skokov, svoje pa je dodal še Robin Lopez z 22 točkami.
Miami je z zmago prekinil niz treh zaporednih porazov in je s razmerjem 2-4 trenutno na 10. mestu vzhoda.

Morda je še prezgodaj, pa vseeno se pojavljajo govorice, da je morda čas za preplah pri aktualnih podprvakih iz Clevelanda, ki so suvereno s 124:107 klonili proti Indiani in tako vpisali že peti zaporedni poraz ter zdrsnili na 13. mesto vzhoda. Proti Indiani sta bila tokrat strelsko bolj ali manj razpoložena le LeBrona James (33 točk, 6 skokov, 11 podaj) in Derrick Rose (19 točk, 4 skoki), svoje pa je s 13 točkami in 13 skoki dodal še Kevin Love.

S peto zaporedno zmago s 113:86 proti Sacramentu, h kateri sta največ (22 točk) prispevala Kyrie Irving in Jaylen Brown, se Boston še dodatno utrdil na prvem mestu vzhoda.

V obračunu najverjetnejših kandidatov za letošnji naziv MVP-ja, je zmago slavil James Harden, ki je ob zmagi Houstona s 119:97 proti New York Knicksom vpisal 31 točk, 5 skokov in 9 podaj. Kristaps Porzingis je tokrat namreč odigral svojo najslabšo tekmo sezone, kljub temu pa je dosegel 19 točk, 5 skokov in 3 podaje.