Miami ni uspel ustaviti DeRozana, Rose razpoložen ob vrnitvi v Chicago, Golden State klonil proti Lakersom

V Združenih državah Amerike je bilo v petek na sporedu devet tekem Lige NBA. Med drugim sta na parket stopila tudi Goran Dragić in Saša Vujačić, večer pa sta zaključila s polovičnim izkupičkom, zmago in porazom.

Košarkarji Miami Heat so na gostovanju v Kanadi izgubili proti Toronto Raptorsem, s 87:96, v ponovitvi konferenčnega finala vzhoda iz minule sezone. Zopet je svoje mojstrstvo prikazal DeMar DeRozan, ki je bil gonilna sila Toronta ob četrti zmagi v sezoni za Raptorse.

DeRozan je dosegel 34 točk, to pa je bila že njegova peta zaporedna tekma, na kateri je dosegel vsaj 30 točk. S tem je postavil nov rekord Toronto Raptorsev, hkrati pa je to najboljši strelski dosežek po Michaelu Jordanu, ki mu je to uspelo na šestih zaporednih tekmah na začetku sezone 1986/87. DeRozan trenutno v povprečju dosega 35,8 točk na tekmo, in je s tem najboljši strelec lige.

Tekmo so bolje odprli košarkarji iz Miamija, in si že v uvodni četrtini priigrali 12 točk naskoka, toda še pred koncem prvega dela igre se je Toronto vrnil v igro, in na glavni odmor odšel s šestimi točkami prednosti. Raptorsi so nato vodili tudi že s 16 točkami razlike, a je uspelo igralcem Vročice zmanjšati zaostanek na vsega tri točke. Tekma je bila odločena na začetku zadnje četrtine, ki so jo Raptorsi odprli s sedmimi zaporednimi točkami, Miami pa se ni več vrnil v igro.

Najboljši strelec pri Miamiju je bil Hassan Whiteside z 21 točkami, zbral pa je še 16 skokov. Naš Goran Dragić je znova prikazal vsestransko igro, 17 točkam je dodal pet skokov in pet podaj. Dragić v tej sezoni po petih tekmah še ni dosegel manj, kot deset točk.

V Chicagu sta se udarili moštvi Chicago Bulls in New York Knicks, vse pa je bilo v znamenju vrnitve Derricka Rosea in Joakima Noaha v Vetrovno mesto prvič po tem, ko sta se poleti pridružila Kratkohlačnikom iz Velikega jabolka. New York je tekmo na koncu zanesljivo dobil, bilo je 117:104.

Vseh pet igralcev začetne peterke New Yorka je preseglo mejo desetih točk, najboljši strelec pa je bil Kristaps Porzingis s 27 točkami. Carmelo Anthony je k zmagi dodal 25 točk in sedem skokov. Rose je vknjižil 15 točk, 11 podaj in sedem skokov, Noah pa 16 točk in devet skokov. Na parket je stopil tudi Saša Vujačić, a se v minuti igre ni vpisal med strelce. Pri Chicagu sta bila najbolj razpoložena Dwyane Wade s 25 točkami in 10 skoki ter Jimmy Butler s 26 točkami in petimi skoki.

Šok so v Staples Centru doživeli Golden State Warriorsi. Tam so jih pričakali Los Angeles Lakersi, z nekdanjim pomočnikom trenerja pri Bojevnikih, Lukeom Waltonom, in jih na koncu tudi premagali, s 117:97. Jezerniki so povsem zaustavili Stephena Curryja, ki prvič po 157 tekmah ni dosegel niti ene same trojke.

Najbolj razigrana pri Lakersih sta bila Julius Randle (14 skokov) in Lou Williams, ki je 10 od svojih 20 točk dosegel v zadnji četrtini, v kateri so Lakersi Golden Stateu dovolili, da doseže zgolj 15 točk. Pri Warriorsih je Kevin Durant dosegel 27 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 4. 11.:

WASHINGTON – Atlanta 95:92 (19:19, 29:16, 23:28, 24:29)
(Beal 28, Wall 21 (10 skokov, 6 podaj); Howard (12 skokov) in Schroder (7 skokov) po 20, Millsap 16 (7 skokov))

TORONTO – Miami 96:87 (25:27, 27:19, 23:26, 21:15)
(DeRozan 34, Ross 20; Whiteside 21 (16 skokov), Dragić 17 (5 skokov, 5 podaj))

Brooklyn – CHARLOTTE 95:99 (23:23, 27:20, 20:30, 25:26)
(Kilpatrick 19, Lopez 18; Walker 30 (6 skokov), Batum 18 (9 skokov))

Chicago – NEW YORK 104:117 (23:32, 34:24, 24:28, 23:33)
(Wade 35 (10 skokov), Butler 26 (5 skokov); Porzingis 27 (5 skokov), Anthony 25 (7 skokov))

New Orleans – PHOENIX 111:112* (29:30, 32:28, 18:23, 23:21, 9:10)
(Davis 22 (11 skokov), Jones 19 (7 skokov, 6 podaj); Booker 38, Warren 18 (6 skokov))
*Po podaljšku.

Memphis – LA CLIPPERS 88:99 (20:23, 15:30, 22:23, 31:23)
(Conley 30 (10 podaj), Gasol 21 (9 skokov); Paul 27 (11 podaj, 6 prid. žog), Griffin 14 (10 skokov))

Dallas – PORTLAND 95:105 (26:26, 26:29, 24:24, 19:26)
(Barea 23 (6 podaj), Barnes 17 (10 skokov); Lillard 42, Plumlee 19)

Utah – SAN ANTONIO 86:100 (17:27, 24:26, 25:29, 20:18)
(Hood 18 (5 skokov), Johnson 14; Leonard 29 (11 skokov), Aldridge 19 (6 skokov))

LA LAKERS – Golden State 117:97 (24:16, 41:34, 28:33, 24:15)
(Randle 20 (14 skokov), Russell 17; Durant 27 (5 skokov), Green 16 (9 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 17 točk (3/9 za dve, 3/5 za tri, 2/2 PM), 5 skokov, 5 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 1 minuta (0/1 za tri).