Miami napredoval, oster boj na zahodu

Čeprav niso bili aktivni, so košarkarji Miamija napredovali na sedmo mesto vzhodne konference. Milwaukee je moral po podaljšku priznati premoč Denverja, ki je tako z domačo zmago ohranil upanje na končnico.

Milwaukee je v zadnji četrtini vodil že za 18 točk, do podaljška pa so domači igralci prišli z delnim rezultatom 27:7 in na koncu tudi slavili. Nikola Jokić je dosegel 35 točk in 13 skokov, pri gostih je Jabari Parker prav tako dosegel 35 točk.

Poraz so v Chicagu doživeli tudi igralci Washingtona, tako da boj za šesto mesto na vzhodni konferenci ostaja povsem odprt. Je pa vprašanje, če si ekipe bolj ne želijo sedmega mesta in s tem Boston v prvem krogu, ki ima velike težave s poškodbami, namesto Clevelanda na tretjem mestu.

Cleveland je doma sicer z dokaj povprečno predstavo odpravil skromni Dallas. Nov trojni dvojček, že sedemnajstega v sezoni, je dosegel LeBron James. V petnajsti sezoni igranja je trojni dvojček uspel samo še sedmim igralcem, ki pa jih imajo skupaj  le 12. James je dosegel 16 točk, 13 skokov in 12 asistenc.

Blizu trojnemu dvojčku je bil tudi Ben Simmons ob že deseti zaporedni zmagi Philadelphije. Dosegel je 20 točk, 15 asistenc in 8 skokov.

San Antonio je doma prekinil niz enajstih zmag Houstna, ki so dosegli samo 83 točk, najmanj, odkar jih vodi trener Mike D’Antoni. LaMarcus Aldridge je dosegel 23 točk in 14 skokov. Po nekaterih napovedih bi moral na tekmi prvič po dolgem času zaigrati tudi Kawhi Leonard, vendar se je spet odpravil na dodatne preiskave v New York.

Med sabo so igrala štiri moštva, ki so v neposrednem boju za končnico na zahodu. Utah je na gostovanju premagal Minnesoto, Oklahoma pa prav tako na gostovanju New Orleans (Westbrook je dosegel 27. trojni dvojček sezone). Oklahoma in Utah imata 33 porazov, Minnesota in New Orleans pa 34, Denver jih ima na devetem mestu 35.