Miami nadoknadil 18 točk zaostanka in po podaljšku strl Indiano

Dvoboj starih rivalov Vzhodne konference v Ligi NBA, med Miami Heat in Indiana Pacersi, je vnovič dokazal, da staro rivalstvo nikoli ne zamre. Daleč so dnevi, ko sta se moštvi med seboj srečevali v končnici, a v ponedeljek se je v American Airlines Areni vsaj za nekaj časa zdelo, da se ekipi borita za preboj v veliki finale Lige NBA. Zmago, še tretjo zaporedno v novem letu, so slavili Heati, ki so Pacerse premagali po podaljšku, s 103:100, in to kljub najslabšemu ‘šuterskemu’ večeru sezone.

Vročica je iz igre metala le 37,8-odstotno, od tega za tri 22,7-odstotno. Pacersi so bili za odtenek boljši (39,4 % in 28,6 %), a tega niso znali izkoristiti. Miami je v tretji četrtini zaostajal že z 18 točkami razlike, z delnim izidom 18:3 pa so se domači vrnili v igro, in tri minute pred koncem rednega dela prvič na tekmi prešli v vodstvo. Tekmo je v podaljšek popeljal Dwyane Wade, ki je s polaganjem prehitel sireno in rezultat izenačil na 95.

Tekmo so ob koncu podaljška odločili skoki v napadu, s katerimi si je Miami tudi priigral odločilno prednost. Najprej je en skok pobral Justise Winslow, nad njim pa je bil storjen prekršek. Zadel je enega od dveh prostih metov, zgrešen met pa je izkoristil Chris Bosh, in se dokopal do novega skoka v napadu. Tudi Bosh je zadel enega od dveh prostih metov, in Miami je povedel s 103:100. Odločilno žogo je Frank Vogel, strateg Indiane, zaupal Paulu Georgeu, ki pa je zgrešil met za tri točke.

Goran Dragić je tokrat na parketu preživel 39 minut in v tem času dosegel 13 točk, zbral pa še pet skokov in štiri podaje, a izgubil kar pet žog. Beno Udrih se v devetih minutah igre ni uspel vpisati med strelce, vknjižil pa je dva skoka in dve podaji. Najboljši strelec Miamija je bil Chris Bosh z 31 točkami in 11 skoki, Dwyane Wade jih je dodal 27 z osmimi skoki. Na drugi strani je z 32 točkami blestel Paul George.

Izjemen statističen dosežek je ob zmagi Sacramento Kingsov nad Oklahoma City Thunderji (116:104), uspel DeMarcusu Cousinsu in Rajonu Rondu. Center Kraljev je vknjižil 33 točk in 19 skokov, Rondo pa je v statistiko vpisal 13 točk, 19 podaj in devet skokov.

Pri Oklahoma Cityju je tekmo zaradi poškodbe palca na desnem stopalu izpustil Kevin Durant, odgovornost pa je na svoja pleča prevzel Russell Westbrook in dosegel 17 točk, 15 podaj ter osem skokov, a v drugem polčasu zgrešil kar 13 od 15 metov iz igre. Na tekmi je bil odločilen delni izid 9:2 ob koncu tretje četrtine, s katerim si je Sacramento priigral prednost osmih točk (90:82), Thunderjem pa se do konca tekme ni več uspelo resneje približati.

Kot prerojeni po prihodu Isha Smitha igrajo Philadelphia 76ersi, ki so zabeležili tretjo zmago na zadnjih šestih tekmah. Smith je bil z 21 točkami in 11 podajami znova najboljši igralec Philadelphie, ki je premagala Minnesoto Timberwolvse, s 109:99. Poteza Jerryja Colangela, da v moštvo pripelje Smitha, se je izkazala za odlično, saj Smith, odkar se je pridružil Sixersom, v povprečju dosega 13,4 točke in 7,6 podaj.

Liga NBA, redni del sezone, 4. 1.:

CLEVELAND – Toronto 122:100 (33:29, 25:27, 32:22, 32:22)
(Irving 25 (8 podaj, 6 skokov), Smith 24; Lowry 23 (10 podaj), DeRozan 19)

Philadelphia – MINNESOTA 109:99 (29:25, 18:25, 33:29, 29:20)
(Smith 21 (11 podaj), Holmes 17; Muhammad 20, Wiggins 16)

Brooklyn – BOSTON 94:103 (22:37, 20:19, 26:23, 26:24)
(Young 23 (15 skokov), Johnson 21 (6 skokov); Crowder 25 (6 skokov), Thomas 19 (7 podaj))

DETROIT – Orlando 115:89 (31:23, 26:24, 31:27, 27:15)
(Caldwell-Pope 21 (6 skokov), Drummond (12 skokov) in Jennings (6 podaj) po 17; Oladipo 18 (7 skokov, 5 podaj), Vučević 16)

MIAMI – Indiana 103:100* (19:29, 25:18, 22:27, 29:21, 8:5)
(Bosh 31 (11 skokov), Wade 27 (8 skokov); George 32 (7 podaj), Ellis 17 (9 podaj))
*Po podaljšku.

Milwaukee – SAN ANTONIO 98:123 (29:30, 19:31, 26:30, 23:33)
(Middleton 19, Carter-Williams 16 (6 podaj); Leonard 24, Simmons 18)

Oklahoma City – SACRAMENTO 104:116 (33:31, 33:37, 16:22, 22:26)
(Ibaka 25 (7 skokov), Morrow 20; Cousins 33 (19 skokov), Belinelli 21)

Utah – HOUSTON 91:93 (21:28, 37:20, 19:21, 14:24)
(Hood 23 (7 podaj), Hayward 20 (7 skokov); Harden 30 (7 podaj, 5 skokov), Howard 16 (13 skokov))

Portland – MEMPHIS 78:91 (15:17, 19:21, 18:32, 26:21)
(Lillard 17 (7 podaj), McCollum 16; Randolph 26 (18 skokov), Lee 16)

GOLDEN STATE – Charlotte 111:101 (32:24, 30:30, 33:23, 16:24)
(Curry in Thompson (5 skokov) po 30, Speights 15; Walker (8 skokov) in Lamb po 22, Lin 13)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 39 minut, 13 točk (5/10 za dve, 1/2 za tri), 5 skokov, 4 podaje in 5 izgubljenih žog.
Beno Udrih (Miami Heat) – 8 minut, brez točk (0/2 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka in 2 podaji.