Miami na tretji tekmi serije klonil proti Torontu

V končnici Lige NBA so košarkarji Miami Heat na tretji tekmi konferenčnega polfinala doživeli poraz na domačem parketu proti Toronto Raptorsem. Vročica je izgubila z 91:95 in zdaj v seriji zaostaja z 1:2 v zmagah. Četrta tekma bo na Floridi na sporedu v ponedeljek.

Obiskovalci tekme v American Airlines Areni so spremljali strelski obračun dveh All Star igralcev, Dwyanea Wadea in Kylea Lowryja. Wade je dosegel 38 točk, in bil s tem najboljši strelec tekme, na drugi strani pa je Lowry v dresu Toronta prekinil niz slabih tekem, in dosegel 33 točk. Oba igralca sta v drugem polčasu dosegla po 29 točk.

Goran Dragić tokrat ni bil pri metu, zadel je pet od 14 metov iz igre, zgrešil vse tri mete za tri točke, in se ustavil pri 12 točkah. Zbral je tudi tri skoke, a izgubil pet žog. Joe Johnson je dodal 10 točk in šest skokov. Za Toronto je DeMar DeRozan prispeval 19 točk.

Toda Miami je v soboto morda izgubil več, kot le eno samo tekmo. Dvoboj je namreč v drugi četrtini zapustil Hassan Whiteside, ki je imel težave s kolenom že na prvi tekmi serije. Prvotni pregled z rentgenom ni pokazal nič hujšega, Whitesidea pa v nedeljo čaka še pregled z magnetno resonanco.

Miami je v drugem polčasu zaostajal že s 13 točkami razlike, Wade pa je takrat prevzel odgovornost na svoja pleča in rezultat je bil dve minuti pred koncem izenačen. Takrat je Lowry najprej zadel trojko, nato pa še dva prosta meta, in Toronto znova nekoliko oddaljil. Miami je odgovoril s štirimi zaporednimi točkami, toda vnovič je imel odgovor pripravljen Lowry, ki je Toronto oddaljil na 89:86. Wade je sicer s polaganjem še uspel Miami pripeljati na točko zaostanka (89:88), v končnici tekme pa je mirno roko na liniji prostih metov zadržal DeRozan in poskrbel za zmago Toronta.

V zahodni konferenci se je serija med aktualnimi prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, in Portland Trail Blazersi, preselila v Portland. Po tem, ko so Trail Blazersi na drugi tekmi serije iz rok izpustili veliko priložnost za zmago in jo zapravili v zadnji četrtini, so na tretji tekmi zaigrali bolje, in premagali Bojevnike s 120:108.

Odličen je bil Damian Lillard, ki je s 40 točkami postavil nov osebni rekord v končnici. Al-Farouq Aminu je dodal 23 točk in 10 skokov, CJ McCollum pa 22 točk za Portland, ki je ob polčasu vodil z 58:46, v zadnji četrtini pa svojo prednost dvignil že na 20 točk.

Golden State še vedno pogreša svojega najboljšega igralca, aktualnega MVP-ja Lige NBA, Stephena Curryja. Draymond Green je dosegel 37, Klay Thompson pa 35 točk.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale

Vzhod:

Miami – TORONTO 91:95 (19:23, 21:26, 28:19, 23:27) [1:2]
(Wade 38 (8 skokov), Dragić 12; Lowry 33, DeRozan 19 (6 skokov, 5 podaj))

Goran Dragić (Miami Heat) – 29 minut, 12 točk (5/11 za dve, 0/3 za tri, 2/2 PM), 3 skoki, 1 podaja in 5 izgubljenih žog.

Zahod:

PORTLAND – Golden State 120:108 (22:28, 36:18, 35:34, 27:28) [1:2]
(Lillard 40 (10 podaj, 5 skokov), Aminu 23 (10 skokov); Green 37 (9 skokov, 8 podaj), Thompson 35)

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.