Miami na robu izpada iz končnice, Golden State zlahka čez Houston

Moštvo Miami Heat je v končnici Lige NBA izgubilo tretjič zapored, in se tako znašlo na robu izpada iz letošnje končnice. Charlotte Hornetsi so v American Airlines Areni na peti tekmi serije prvega kroga zabeležili tretjo zaporedno zmago, tekmo je s trojko za končnih 90:88 odločil Courtney Lee, in povedli s 3:2 v zmagah.

V zadnjih sekundah tekme je odgovornost nase prevzel Goran Dragić, a je 7,6 sekund pred koncem ob blokadi Kembe Walkerja zgrešil trojko za vodstvo Miamija. Skok v napadu je pobral Dwyane Wade, njegov met pa je nato blokiral Courtney Lee. Ob tem je bil nad Wadeom storjen tudi prekršek, sodniška piščalka pa je ostala nema. Miami je tekmo zelo dobro začel, povedel s 14:6, toda Hornetsi so se z nizom 14 zaporednih točk vrnili v igro. Pred zadnjo četrtino je imela so imeli košarkarji Vročice prednost šestih točk (71:65), a so v odločilnih 12 minutah nato iz igre metali le 32-odstotno.

Najboljši strelec tekme je bil Wade s 25 točkami, Luol Deng jih je dodal 15. Dragić je iz igre zgrešil kar 10 od 15 metov, od tega vse tri mete za tri točke, na koncu pa je vknjižil 10 točk in šest skokov. Pri Charlotteu je Marvin Williams dosegel 18 točk, Al Jefferson in Kemba Walker pa sta oba zaključila tekmo s 14 točkami. Za Charlotte je bila to prva zmaga v končnici na tekmi v gosteh po skoraj 14 letih.

Šesta tekma serije bo na sporedu v petek.

Na robu izpada iz končnice so se znašli tudi Los Angeles Clippersi, ki jim je sreča v tej končnici popolnoma obrnila hrbet. Oba prva zvezdnika ekipe, Chris Paul in Blake Griffin, sta zaradi poškodb najverjetneje že zaključila z igranjem v končnici, Portland Trail Blazersi pa so to na peti tekmi serije izkoristili, s 108:98 zabeležili tretjo zaporedno zmago, v petek pa lahko zaključijo serijo in se uvrstijo v konferenčni polfinale Zahoda. Najboljši strelec tekme je bil CJ McCollum s 27 točkami, mož odločitve pa je bil Damian Lillard, ki je v zadnji četrtino, kot je Portland prevzel pobudo na igrišču, dosegel 16 od svojih 22 točk.

Zmagovalca serije med LA Clippersi in Portlandom pa v konferenčnem polfinalu zahodne konference že pričakujejo aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, ki so na peti tekmi serije s Houston Rocketsi znova prikazali dominantno predstavo, in premagali Rakete s kar 114:81. Golden State  je iz igre metal 54,9-odstotno, od tega za tri kar 41,9-odstotno (13/31), ob odsotnosti Stephena Curryja pa so se znova zanesli na svoja preostala All-Star igralca, Klaya Thompson in Draymonda Greena. Thompson je postal prvi igralec v zgodovini, ki je na dveh zaporednih tekmah serije končnice zadel vsaj sedem trojk (7/11), ustavil se je pri 27 točkah, Green pa je bil s 15 točkami, devetimi skoki in osmimi podajami zelo blizu trojnemu dvojčku. Na drugi strani je James Harden dosegel 25 od 37 točk Houstona v prvem polčasu, tekmo zaključil s 35 točkami, toda Rocketsi niso imeli nobenih možnosti proti Golden Stateu.

Liga NBA, končnica, 1. krog

Vzhod:

Miami – CHARLOTTE 90:88 (25:28, 22:21, 24:16, 17:25) [2:3]
(Wade 25 (5 skokov), Deng 16 (6 skokov); Williams 17 (8 skokov), Jefferson (7 skokov) in Walker (5 skokov, 5 podaj) po 14)

Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 10 točk (5/12 za dve, 0/3 za tri), 6 skokov, 3 podaje, 2 pridobljeni in 2 izgubljeni žogi.

Zahod:

LA Clippers – PORTLAND 98:108 (18:18, 32:27, 21:26, 27:37) [2:3]
(Redick 19, Crawford in Green (6 skokov) po 17; McCollum 27, Lillard 22 (5 skokov))

GOLDEN STATE – Houston 114:81 (37:20, 22:17, 30:22, 25:22) [4:1]
(Thompson 27, Livingston 16; Harden 35 (6 skokov, 6 podaj), Beasley 11 (7 skokov))

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.