Miami na krilih Dragića izsilil odločilno sedmo tekmo

Košarkarji Miami Heat so se še tretjič v letošnji končnici znašli na robu izpada iz izločilnih bojev, in znova je bil v glavni vlogi ob reševanju svoje ekipe iz težkega položaja Goran Dragić. Ljubljančan je na šesti tekmi serije dosegel 30 točk, s tem postavil nov rekord kariere v končnici, Miami pa je na domačem parketu s 103:91 premagal Toronto Raptorse in izsilil odločilno sedmo tekmo.

Ta bo v nedeljo v Air Canada Centru v Torontu, zmagovalec pa se bo v konferenčnem finalu pomeril s Cleveland Cavaliersi. Tako Miami Heat, kot tudi Toronto Raptorsi, so že v prvem krogu končnice odigrali serijo, ki jo je odločila sedma tekma – Miami je premagal Charlotte, Toronto pa Indiano.

Dragić je na parketu preživel 38 minut, ob tem pa iz igre zadel 12 od 21 metov, od tega dva meta za tri točke. Vknjižil je tudi sedem skokov in štiri podaje. Z njim na parketu je Miami tekmo dobival s kar 25 točkami razlike. Še četrtič v tej končnici je Goran torej dosegel vsaj 20 točk, le na prvi tekmi serije s Charlotte Hornetsi pa mu ni uspelo doseči dvomestnega števila točk. V seriji proti Torontu Goran v povprečju dosega 19,3 točke, 5,2 skoka in 2,8 podaj na tekmo, ob tem pa iz igre meče 47,4-odstotno, od tega za tri 45,0-odstotno.

Dwyane Wade je k zmagi dodal 22 točk, šest skokov in pet podaj, Joe Johnson je prispeval 13 točk, novinec Justise Winslow, ki je tekmo prvič v karieri v končnici začel v prvi peterki, pa je dosegel 12 točk. Glavni trener Vročice, Erik Spoelstra, je tekmo začel z izredno nizko začetno peterko – poleg Dragića, Wadea, Johnsona in Winslowa, je bil v njej še Luol Deng. Skupno je Spoelstra na tekmi uporabil osem igralcev, najvišji igralec Miamija na parketu pa je bil Josh McRoberts z 208 centimetri.

Pri Torontu je Kyle Lowry dosegel 36 točk, DeMar DeRozan jih je vknjižil 23, toda njuni soigralci so bili zelo nerazpoloženi. Iz igre so zadeli le 14 od 34 metov in dosegli 32 točk.

Dragić se je razigral v drugi četrtini, v kateri je dosegel 14 točk, in tako Miamiju pomagal do vodstva s 53:44 ob zaključku prvega polčasa. V tretji četrtini so domači povedli že s 13 točkami razlike, ko pa se je Toronto v zadnjem delu igre približal na šest točk zaostanka, sta naslednjih šest točk svoje ekipe dosegla Dragić in Wade ter poskrbela, da Miami ni izgubil nadzora nad tekmo.

Miami na zadnjih šestih tekmah, na katerih jim grozi izpad iz končnice, ne poznajo poraza. Toronto je na drugi strani ob priložnostih, da zaključi serijo, zmagal le na dveh od osmih tekem. Raptorsi že vse od 25. marca niso izgubili dveh zaporednih tekem. V svoji zgodovini je Miami odigral devet odločilnih sedmih tekem serij, zmagal pa na šestih, od tega zadnje štiri zaporedne. Le eno so odigrali v gosteh, in jo tudi izgubili. Toronto je odigral tri sedme tekme v zgodovini kluba, na eni je zmagal.

Liga NBA, konferenčni polfinale, 13. 5.:

Vzhod:

MIAMI – Toronto 103:91 (21:20, 32:24, 29:28, 21:19) [3:3]
(Dragić 30 (7 skokov), Wade 22 (6 skokov, 5 podaj); Lowry 36, DeRozan 23)

Goran Dragić (Miami Heat) – 38 minut, 30 točk (10/16 za dve, 2/5 za tri, 4/4 PM), 7 skokov, 4 podaje in 2 izgubljeni žogi.

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.