Miami in Indiana izsilila odločilno sedmo tekmo, Portland zaključil serijo

Miami Heat so izsilili odločilno sedmo tekmo v seriji prvega kroga končnice Lige NBA, po tem, ko so v Charlottu s 97:90 premagali Charlotte Hornetse. Glavni razlog za zmago Miamija je bila odlična igra prvega zvezdnika ekipe Dwyanea Wadea v končnici tekme, ter uravnotežen napad, saj si je prva peterka lepo razporedila breme doseganja točk.

Wade, trikratni prvak Lige NBA z Miami Heat, je dosegel 23 točk, v končnici tekme pa prevzel nase prevzel odgovornost za napad Miamija, in v zadnji četrtini vknjižil 10 od 22 točk svoje ekipe. V tem času je zadel tudi dva meta za tri točke, od tega zelo pomembnega 46 sekund pred koncem tekme, pred tem pa je trojko nazadnje zadel v decembru. Celotna prva peterka franšize iz Floride je dosegla dvomestno število točk. Luol Deng jih je prispeval 21, Hassan Whiteside 12, Joe Johnson 11.

Naš Goran Dragić je tekmo zaključil s 14 točkami, sedmimi skoki in dvema podajama. Goran je imel znova nekoliko slabši met iz igre, zadel je namreč le šest od 17 metov, in zgrešil oba meta za tri točke. Pri Charlottu je blestel Kemba Walker – tekmo je zaključil z rekordom kariere, 37 točkami, dodal pa je pet podaj in zadel štiri od osmih metov za tri točke. Charlotte je tako izpustil veliko priložnost, da se prvič po 14 letih uvrsti v drugi krog končnice.

Kljub temu, da je Miami vodil skozi celotno srečanje, je bil dvoboj odločen v zadnji minuti. Walker je s polaganjem približal Charlotte na dve točki zaostanka (90:88), nato pa je Wade najprej iz levega krila zadel trojko, dodal pa še met za dve točki preko Cournteya Leeja in poskrbel za šele 11. poraz Hornetsov na domačem parketu v tej sezoni. Za konec odlične predstave je Wade slabih 15 sekund pred koncem tekme še blokiral polaganje Walkerja, zmago pa je z dvema prostima metoma potrdil Joe Johnson.

Odločilna sedma tekma bo na sporedu v nedeljo, v American Airlines Areni v Miamiju.

Sedmo tekmo bomo spremljali tudi v seriji med Toronto Raptorsi in Indiana Pacersi. V Indianapolisu so namreč košarkarji Indiane po nekoliko slabšem prvem polčasu, odlično odigrali tretjo in zadnjo četrtino, in premagali Toronto, s 101:83. Odločilen je bil delni izid 18:0, na koncu tretje in začetku zadnje četrtine, po tem, ko so se Raptorsi približali na vsega točko zaostanka (65:64). Paul George, najboljši strelec letošnje končnice Lige NBA, je tekmo zaključil z 21 točkami, 11 skoki in šestimi podajami, pri Indiani pa je vseh pet igralcev, ki so začeli tekmo, doseglo dvomestno število točk. Toronto je tako izpustil odlično priložnost, da po letu 2001 zabeležijo zmago v seriji, 15-letna suša pa trenutno najdaljša v Ligi NBA. Moštvo iz Kanade bo moralo poskrbeti, da se ne bo ponovila zgodovina iz leta 2014, ko so proti Brooklyn Netsom zapravili prednost 3:2 v zmagah, in izgubili odločilno sedmo tekmo.

Napredovanje v drugi krog končnice pa so si z zmago s 106:103 nad oslabljenimi Los Angeles Clippersi, zagotovili Portland Trail Blazersi. Napad Portlanda sta odlično vodila Damian Lillard z 28, in CJ McCollum z 20 točkami. Pri Clippersih je bil odličen Jamal Crawford z 32 točkami, a ob odsotnosti Blakea Griffina in Chrisa Paula, moštvo iz Mesta angelov nikoli ni imelo možnosti premagati razigranega Portlanda, pa čeprav so Clippersi na začetku zadnje četrtine v rokah držali manjše vodstvo.

Liga NBA, končnica, 1. krog

Vzhod:

INDIANA – Toronto 101:83 (20:22, 20:22, 31:20, 30:19) [3:3]
(George 21 (11 skokov, 6 podaj), Turner 15 (9 skokov); Carroll in Joseph po 15)

Charlotte – MIAMI 90:97 (24:27, 26:32, 20:16, 20:22) [3:3]
(Walker 37 (5 podaj), Jefferson 18 (9 skokov); Wade 23 (6 skokov), Deng 21)

Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 14 točk (6/15 za dve, 0/2 za tri, 2/2 PM), 7 skokov, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.

Zahod:

PORTLAND – LA Clippers 106:103 (24:24, 26:24, 30:34, 26:21) [4:2]
(Lillard 28 (7 podaj, 5 skokov), McCollum 20; Crawford 32, Rivers 21 (8 podaj, 6 skokov))

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.