Miami Heati november zaključili s porazom, niz Warriorsov zdaj na 19

V Ligi NBA so november zaključili z osmimi tekmami, ki so bile odigrane v ponedeljek. Miami Heati so proti Boston Celticsom doživeli šesti poraz sezone, Golden State Warriorsi pa nadaljujejo svoj niz zmag na uvodu v sezono 2015/16.

Miami Heati so v American Airlines Areni morali priznati premoč Boston Celticsom, ki so bili uspešnejši s 105:95. Za Vročico je to drugi poraz na zadnjih treh tekmah, skupno pa šesti na uvodnih 16. Za razliko od ostalih tekem, je glavni trener Eric Spoelstra na parket tokrat poslal le osem košarkarjev.

Na klopi je med drugim obsedel tudi Beno Udrih, ki je tako na prvih devetih tekmah v dresu novega kluba zaigral le štirikrat. Goran Dragić je tekmo začel v prvi peterki in v 34 minutah dosegel devet točk, temu pa dodal še štiri skoke in tri podaje. Najboljši strelec Miamija je bil Dwyane Wade s 30 točkami, oboleli Chris Bosh je vknjižil 20 točk. Pri Bostonu je vseh pet igralcev začetne peterke doseglo dvomestno število točk, največ, 25, pa jih je prispeval Avery Bradley.

Vročica je v drugem polčasu skorja nadoknadila zaostanek 14 točk, a nikoli ni prešla v vodstvo. V zadnjih 14 minutah tekme so se domači tako kar sedemkrat približali na največ tri točke zaostanka. Ko je Boston povedel s 94:83, se je razigral Wade, dosegel osem zaporednih točk, in zmanjšal zaostanek na pet točk. Po košu Bosha so Celticsi vodili le še s 96:93, za tem pa je Jae Crowder zadel oba prosta meta in omogočil Bostonu, da lažje zadiha. Miami se ni več resneje približal.

Rekordni niz neporaženosti še naprej podaljšujejo Golden State Warriorsi, ki so tokrat z veliko preglavicami odpravili Utah Jazze s 106:103. Na krilih aktualnega MVP-ja Lige NBA, Stephena Curryja, ki je v šestih minutah tekme dosegel deset od 26 točk, so Bojevniki slavili zmago še 19. zapored. Tekma je bila še 51 sekund pred koncem poravnana na 101, nato pa je Curry zadel trojko, s katero je Warriorsem prinesel vodstvo. Rodney Hood je 14 sekund kasneje približal Jazze le na točko zaostanka. Po tem, ko je Curry zgrešil trojko, je imel Utah v naslednjem napadu priložnost, da prevzame vodstvo, a je Hood zgrešil trojko pet sekund pred koncem. Curry je hladnokrvno zadel oba prosta meta za končnih 106:103, met Gordona Haywarda s sredine igrišča pa ni našel svojega cilja.

Chicago Bullsi so na domačem parketu prekinili niz zmag San Antonio Spursev, in jih premagali z 92:89. Tudi ta dvoboj se je odločal v zadnjih sekundah.

Najprej je Pau Gasol, z 18 točkami in 13 skoki najboljši igralec Chicaga, blokiral LaMarcusa Aldridgeja, nato pa zadel enega od dveh prostih metov, za vodstvo z 90:89. Po tem, ko je Manu Ginobili zgrešil za San Antonio, je Jimmy Butler deset sekund pred koncem zadel oba prosta meta in postavil končni izid tekme.

Liga NBA, redni del sezone, 30. 11.:

DETROIT – Houston 116:105 (29:21, 35:20, 20:32, 32:32)
(Jackson 31 (8 podaj, 5 skokov), Drummond 24 (13 skokov); Harden 29 (9 skokov, 7 podaj), Thornton 18 (6 skokov))

Miami – BOSTON 95:105 (23:32, 28:25, 24:24, 20:24)
(Wade 30, Bosh 21 (10 skokov, 5 podaj); Bradley 25, Sullinger 17 (6 skokov))

ATLANTA – Oklahoma City 106:100 (31:21, 22:32, 26:22, 27:26)
(Millsap 26 (11 skokov, 5 podaj), Teague 25 (5 podaj); Westbrook 34 (11 skokov, 7 podaj), Durant 25 (6 skokov, 6 podaj))

CHICAGO – San Antonio 92:89 (17:23, 32:25, 21:25, 22:16)
(Gasol 18 (13 skokov), Butler 14; Leonard 25 (8 skokov), Aldridge 21 (12 skokov))

MILWAUKEE – Denver 92:74 (28:23, 18:21, 21:16, 25:14)
(Monroe 18 (5 skokov), Parker 16; Gallinari 13, Faried 11 (7 skokov))

Utah – GOLDEN STATE 103:106 (20:26, 28:27, 29:30, 26:23)
(Hayward 24 (6 skokov), Favors 23 (10 skokov); Curry 26 (6 skokov, 5 podaj), Green (9 skokov, 7 podaj) in Thompson (5 skokov) po 20)

SACRAMENTO – Dallas 112:98 (23:32, 31:26, 22:13, 36:27)
(Cousins 31 (9 skokov, 6 podaj), Rondo 21 (5 podaj); Parsons 14, Nowitzki (7 skokov) in Pachulia (10 skokov) po 13)

LA CLIPPERS – Portland 102:87 (29:18, 20:31, 25:15, 28:23)
(Griffin 23 (8 skokov, 6 podaj), Jordan 18 (24 skokov); Harkless 15, Davis 13 (10 skokov))

Slovenca v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 9 točk (4/7 za dve, 0/3 za tri, 1/4 PM), 4 skoki, 3 podaje, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.