Miami Heati nadoknadili 21 točk zaostanka in premagali Houston

V severnoameriški Ligi NBA so Miami Heati po tem, ko so v tretji četrtini zaostajali že za 21 točk, s sijajno igro v drugem polčasu premagali Houston Rocketse, s 109:89. Za Vročico je to druga zmaga na tretji tekmi nove sezone. Glavni trener Miamija, Erik Spoelstra, je tokrat Goranu Dragiću namenil 24 minut igre, Goran pa je v tem času dosegel osem točk, prispeval pa še šest podaj in tri skoke.

Dvoboj so občutno bolje začeli Rocketsi, ki so si hitro priigrali nekaj točk prednost, a so jih Heati še pred koncem prve četrtine ujeli. Drugi del igre pa je Houston začel silovito in že po dveh minutah in pol vodil s 45:30. Manj kot minuto pred zaključkom prvega polčasa je semafor kazal 63:42 v korist Houstona, razlika pa je bila nespremenjena tudi po uvodnih dveh minutah drugega polčasa (67:46).

Takrat pa se je začel neverjetni preobrat Miamija. Igralci so zaigrali veliko bolje, in Heati so Raketam dopustili, da do konca tekme dosežejo le še 22 točk. Na drugi strani jih je Vročica dosegla kar 65!

Miami je Houston ujel po trojki Geralda Greena, s katero je bila zaključena tretja četrtina (75:75), varovanci Kevina McHalea so se nato še oddaljili na 79:75, a naleta igralcev iz Floride niso več uspeli zaustaviti. Miami je na koncu tekmo dobil z razliko 20 točk (109:89).

Za Miami Heate je bil to najvišji preobrat po sezoni 2012/13, ko so proti Cleveland Cavaliersom nadoknadili 27 točk zaostanka. Houston Rocketsi po treh tekmah v novi sezoni še ne poznajo slasti zmage – vse tekme so izgubili z natančno 20 točkami razlike.

Do zmage so se proti Orlando Magicom dokopali tudi Chicago Bullsi (92:87), kljub temu, da so v zaključku tekme zapravili prednost z dvomestnim številom točk. Čarovnija se je v igro vrnila po nizu 14 zaporednih točk, in Orlando je tri minute pred koncem zaostajal le še za točko. Toda Jimmy Butler je z nekaj obrambnimi akcijami poskrbel, da so Biki ostali spredaj, končni rezultat tekme pa je iz linije prostih metov postavil Derrick Rose, ki še vedno čuti posledice poškodbe očesa, ki jo je staknil na prvem treningu priprav. Tako je na zadnjih dveh tekmah skupno dosegel le 14 točk, v nedeljo pa sta večini bremena nase prevzela Nikola Mirotić in Pau Gasol, ki sta oba dosegla po 16 točk, Butler pa jih je prispeval 14.

Dvoboj med Atlanto Hawksi in Charlotte Horneti je odločil Paul Milsap, ki je zadel ključno trojko za dokončno potrditev zmage Hawksov z 94:92. Uravnotežen napad Jastrebov, pri katerih so štirje igralci dosegli vsaj 16 točk, je bil glavni razlog za uspeh nad Sršeni, pri katerih je največ točk, 17, dosegel Kemba Walker. Prav Walker je imel bo izteku igralnega časa priložnost, da izsili podaljšek, a njegov met ni našel cilja. Charlotte, ki je zelo dobro igral v predsezoni, je tako izgubil še tretjo zaporedno tekmo.

Liga NBA, redni del sezone, 1. 11.:

Charlotte – ATLANTA 92:94 (18:28, 21:18, 37:24, 16:24)
(Walker 17 (6 skokov, 6 podaj), Batum 16 (8 podaj, 6 skokov); Bazemore 20, Teague 18 (6 skokov))

Boston – SAN ANTONIO 87:95 (13:23, 18:21, 23:20, 33:31)
(Bradley 18, Smart 17; Aldridge 24 (14 skokov, 5 podaj), Leonard 19 (5 skokov))

MIAMI – Houston 109:89 (30:35, 14:28, 31:12, 34:14)
(Whiteside 25 (15 skokov), Wade 20 (8 podaj); Thornton 21, Harden 16 (7 podaj, 6 skokov))

TORONTO – Milwaukee 106:87 (24:19, 31:22, 26:30, 25:16)
(Valanciunas 19 (8 skokov), Patterson 16; Antetokounmpo 20 (9 skokov), Monroe 14 (6 skokov, 5 podaj))

CHICAGO – Orlando 92:87 (29:26, 25:14, 21:23, 17:24)
(Mirotić in Gasol (8 skokov) po 16, Butler 14 (5 podaj); Fournier 19 (5 skokov), Vučević 15 (11 skokov))

OKLAHOMA CITY – Denver 117:93 (29:22, 29:28, 37:20, 22:23)
(Durant 25 (5 podaj), Ibaka 18 (7 skokov); Gallinari in Barton po 15, Nelson 13 (7 podaj))

LA Lakers – DALLAS 93:103 (21:32, 24:22, 19:27, 29:22)
(Randle 22 (15 skokov), Bryant 15 (5 skokov); Nowitzki 25 (9 skokov), Pachulia 16 (12 skokov))

Slovenec v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 24 minut, 8 točk (3/6 za dve, 0/1 za tri, 2/2 PM), 3 skoki, 6 podaj, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.