Miami Heat vse bližje vrhu vzhodne konference

Košarkarji Miami Heat so v American Airlines Areni na krilih odličnih predstav obeh novincev v dresu Vročice, Justisea Winslowa in Josha Richardsona, premagali Denver Nuggetse, s 124:119. Z zmago se je franšiza iz Floride na lestvici vzhodne konference le na pol tekme približala Boston Celticsom v boju za tretje mesto.

Winslow je dosegel 20 točk, Richardson pa jih je vknjižil 17. Dwyane Wade, ki se je vrnil po poškodbi mečne mišice, jih je dosegel 19, Joe Johnson 18, Hassan Whiteside, razigran je bil v zadnji četrtini, pa je dodal 18 točk in 10 skokov. Naš Goran Dragić je bil z 11 točkami in osmimi podajami blizu dvojnemu dvojčku. Za Denver je Kenneth Faried dosegel 24 točk in zbral 11 skokov, ob tem pa zadel vseh 11 metov iz igre.

Miami je še na osmi zaporedni tekmi dosegel vsaj 100 točk. Proti Denverju so iz igre metali kar 59,5-odstotno, zmagali pa so kljub temu, da so dopustili, da Nuggetsi dosežejo kar 119 točk. Za Vročico je to zelo nevsakdanje, saj igralci iz Floride nasprotniku dopuščajo, da v povprečju doseže le 97,4 točke na tekmo, s tem pa so tretja najboljša obramba Lige NBA.

Mirza Teletović je bil na tekmi med Phoenix Sunsi in Minnesoto Timberwolvesi glavni akter zmage arizonskih Sonc. Košarkar Bosne in Hercegovine je namreč 1,2 sekundi pred koncem tekme zadel trojko, s katero je Phoenixu prinesel zmago s 107:104. Za Sonca je bila to prva zmaga na domačem parketu po 27. februarju, in le druga v zadnjih dveh mesecih.

Tekmo je Teletović zaključil z 21 točkami, največ točk, 23, pa je dosegel PJ Tucker, ki je postavil tudi strelski rekord kariere. Pri Volkovih sta mlada Zach LaVine in Andrew Wiggins dosegla 28 oziroma 22 točk.

Na svoj 28. rojstni dan je aktualni najkoristnejši igralec Lige NBA, Stephen Curry, dosegel 27 točk, pet skokov in pet podaj, in bil najbolj zaslužen za zmago Golden State Warriorsev nad New Orleans Pelicansi (125:107). Bojevniki, ki so v tej sezoni na domačem parketu zbrali že 31 zmag, so niz zmag v Oracle Areni podaljšali na neverjetnih 49 tekem, zmaga nad Pelicansi pa je bila skupno 60. v sezoni.

Draymond Green je dodal 14 točk in 12 skokov, Golden State pa ima še naprej odlične možnosti, da do konca rednega dela sezone presežejo dosežek Chicago Bullsov iz sezone 1995/96, ko so Biki zabeležili 72 zmag v eni sami sezoni. Za Pelicanse je Anthony Davis vknjižil 22 točk in 11 skokov.

Utah Jazz, pri katerih je del strokovnega štaba kot pomočnik trenerja selektor slovenske članske reprezentance, Igor Kokoškov, so v Salt Lake Cityju premagali najboljše moštvo vzhodne konference, Cleveland Cavalierse. Jazzi so bili od Cavsov boljši s 94:85.

Moštvi sta v zadnjo četrtino krenili poravnani na 66, košarkarji Utaha pa so tekmo prelomili z delnim izidom 16:2, povedli z dvomestnim številom točk, in tekmo mirno pripeljali do konca. Utah tako ostaja v boju za osmo mesto zahodne konference, to pa je mesto, ki še vodi v končnico. Pred njimi so Houston Rocketsi in Dallas Mavericksi, ki imajo dve tekmi prednosti.

Liga NBA, redni del sezone, 14. 3.:

Charlotte – DALLAS 96:107 (18:22, 15:30, 32:19, 31:36)
(Walker 25 (9 podaj), Batum 20 (7 podaj); Parsons 24 (9 podaj), Nowitzki 23 (11 skokov))

MIAMI – Denver 124:119 (36:33, 28:29, 26:29, 34:28)
(Winslow 20, Wade 19 (5 podaj); Faried 24 (11 skokov), Mudiay 23 (10 podaj))

Toronto – CHICAGO 107:109 (29:34, 23:24, 25:26, 30:25)
(Lowry 33 (11 skokov, 7 podaj), DeRozan 27 (5 skokov); McDermott 29, Mirotić (5 skokov) in Moore po 17)

WASHINGTON – Detroit 124:81 (34:15, 26:24, 33:24, 31:18)
(Nene 20, Gortat 16 (6 skokov); Caldwell-Pope 18, Hillard 10)

HOUSTON – Memphis 130:81 (34:22, 31:19, 32:15, 33:25)
(Motiejunas 18 (6 skokov), Ariza 16; Martin 17 (8 skokov), Barnes 14 (7 skokov))

OKLAHOMA CITY – Portland 128:94 (31:22, 35:20, 36:30, 26:22)
(Kanter 26 (7 skokov), Durant 20 (7 podaj, 5 skokov); Lillard 21, McCollum 15)

PHOENIX – Minnesota 107:104 (27:25, 20:32, 29:21, 31:26)
(Tucker 23 (12 skokov, 5 podaj), Teletović 21 (8 skokov); LaVine 28, Wiggins 22)

UTAH – Cleveland 94:85 (28:25, 20:18, 18:22, 28:19)
(Hood 28, Favors 19 (5 skokov); James 23 (12 skokov), Irving 15)

GOLDEN STATE – New Orleans 125:107 (28:24, 31:26, 35:19, 31:38)
(Curry 27 (5 skokov, 5 podaj), Thompson 18; Davis (12 skokov) in Douglas (8 podaj, 5 skokov) po 22)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 11 točk (4/6 za dve, 1/4 za tri, 0/2 PM), 2 skoka, 8 podaj in 1 izgubljena žoga.