Miami doma poražen drugič po 1. januarju

Igralci Miamija so zamudili priložnost, da se utrdijo na sedmem mestu vzhodne konference. Z današnjim porazom proti Portlandu so začasno padli izven območja končnice, saj je Detroit doma premagal Phoenix, Beno Udrih ni stopil na parket. To je bil šele drugi poraz Miamija pred domačimi gledalci v letu 2017, pred tem so jih premagali ravno igralci Detroita.

Damian Lillard je za goste dosegel 49 točk, 28 samo v drugem polčasu, in odločilno pripomogel k temu, da se Portland iz serije gostovanj vrača z zmago. Miami, pri katerem zaradi poškodbe ni igral Dion Waiters, je bil neučinkovit pri metu za tri točke, od 31 metov so jih zadeli samo 9.

Goran Dragić je dosegel 17 točk, igral je dobrih 38 minut, met iz igre je imel 22:6, trojke 7:1. Štirim skokom je dodal 3 asistence. Najboljši strelec pri Miamiju je bil James Johnson s 24 točkami, Hassan Whiteside jih je dodal 17 in imel še 10 skokov.

Poleg Lillarda, ki je za dve točki zgrešil osebni rekord, se je pri Portlandu izkazal tudi Jusuf Nurkić, ki je dosegel 21 točk in imel 12 skokov.

Miami čez dva dni čaka domača tekma proti Phoenixu, današnjemu tekmecu Detroita.

Toronto je bil boljši od Indiane, poraz pa je nekoliko presenetljivo proti Phialdelphiji dožovel Boston.

Verjetno težje od pričakovanj so do zmage prišli tudi prvaki, ki so šele v zadnji četrtini zlomili odpor Lakersov v Los Angelesu. Kyre Irving je dosegel 46 točk, na drugi strani je D’Angelo Russel dosegel 40 točk. Za prvake sta bila učinkovita tudi LeBron James s 34 točkami in Kevin Love z 21. To pomeni, da je Clevelandova ‘velika’ trojka’ skupaj dosegla 101 točko.