Miami brez obeh Slovencev proti Oklahomi konkurenčen le v prvem polčasu

V Ligi NBA je bilo v nedeljo odigranih pet tekem, kar štiri izmed njih pa so se zaključile z visoko zmago ene izmed ekip. Do samega konca je bilo napeto le med Denver Nuggetsi in Indiana Pacersi, dvoboj pa je v zadnjih sekundah srečanja odločil Randy Foye.

Miami Heati, ki so zaigrali brez obeh slovenskih predstavnikov, Gorana Dragića in Bena Udriha, so z visokim porazom zaključili turnejo po zahodni obali Združenih držav Amerike. Tokrat so jih Oklahoma City Thunder premagali z 99:71, za Vročico pa je to četrti poraz na zadnjih šestih tekmah.

Dragić in Udrih se oba ukvarjata z neprijetnimi poškodbami. Medtem, ko je Ljubljančan že v sredo zapustil ekipo in se zaradi nategnjene mečne mišice vrnil v Miami, je Savinjčan nedeljsko tekmo izpustil zaradi bolečin v vratu. Heat so tako zaigrali brez Chrisa Andersena, Josha McRobertsa, Jarnella Stokesa in obeh Slovencev.

Miami je bil konkurenčen le v uvodnih dveh četrtinah, po katerih so varovanci Erika Spoelstre zaostajali le z 42:44. V drugem polčasu je Miami nato dosegel le 32 točk, Oklahoma pa na drugi strani 55, tekmo pa visoko dobila (99:74).

Najboljši strelec Miamija je bil Dwyane Wade z 22 točkami, Tyler Johnson, ki je tekmo začel na položaju organizatorja igre, je dosegel 16 točk in zbral šest skokov. Pri Oklahomi je bil najboljši Kevin Durant s 24 točkami in desetimi skoki, drugi zaporedni dvojni dvojček pa je vknjižil Russell Westbrook (13 točk, 15 podaj, 10 skokov).

Dvoboj med Indiano Pacersi in domačimi Denver Nuggetsi je s trojko, 21 sekund pred koncem tekme, odločil Randy Foye. Nuggetsi so po slabem prvem, v drugem polčasu dosegli 75 točk, od tega kar 45 v zadnji četrtini. Posebej razigran je bil v sklepnih 12 minutah Will Barton, ki je takrat dosegel 15 od svojih 21 točk. Prav njegovi prosti meti šest sekund pred koncem, so tudi potrdili zmago Denverja.

Teksaški obračun med San Antonio Spursi in Dallas Mavericksi so visoko, s 112:83, dobile Ostroge. LaMarcus Aldridge je bil z 22 točkami in sedmimi skoki najboljši igralec San Antonia, pri katerem je Boban Marjanović tokrat dosegel sedem točk in štiri skoke.