Metalac s tremi trojkami zapečatil usodo Tajfuna

Tajfun je doživel boleč poraz na gostovanju v Valjevu (78:62), z 21 točkami se je izkazal Sandi Čebular. Domačini so tekmo sebi v korist odločili v dobrih dveh minutah. Đorđev Majstorović je k domačemu uspehu prispeval 19 točk.

Liga ABA, 23. krog, 6.2.
METALAC – Tajfun 78:62 (22:22, 18:13, 18:20, 20:7)
Tajfun: Čebular 21, Bratož 7, Clark 3 (4 skoki), Ponjavić 8 (7 podaj), Drobnjak 4 (6 skokov), Bolčina 10 (6 skokov); Parker 9.

Tajfun je imel aktiven rezultat do 32. minute, ko je bilo 58:57. Potem je sledila serija Metalca 9:0. S tremi trojkami (Petar Rakićević 2, Nemanja Todorović 1) so domačini pobegnili. Metalcu so pomagali kar slovenski prvaki, ki so v tem času izgubili dve žogi. Povratka v igro ni bilo več.

Videopovzetek tekme iz Valjeva:

Zahtevno delo

Domači železarji so prekinili niz treh zaporednih porazov. Tajfun je lahko višje od njih le v primeru, če do konca lige užene Partizan, MZT in Igokeo, Metalac pa izgubi proti Cedeviti, Olimpiji in Mega Leksu.

Kar 65 metov za 3

Tekmo so zaznamovale trojke – kar 65 žog sta ekipi porabili za to prvino. Metalac je iz 35 metov dosegel 13 trojk, Tajfun iz 30 devet (od tega Sandi Čebular 4/9).