Mesarija Prunk Sežana v zadnji minuti tekme strla ECE Triglav

Rubrika: Nižje slovenske lige

V petek in soboto je bilo odigranih pet tekem osmega kola 2. SKL. Zagotovo je bilo najbolj zanimivo v Kranju, kjer je Mesarija Prunk Sežana šele v zadnji minuti strla odpor igralcev ECE Triglava, in zmagala s 70:66. Slovan je v petek na Kodeljevem z 61:50, na krilih odlične predstave Žige Fifolta, ki je vknjižil kar 29 točk in 18 skokov, premagal Parklje.

V Kranju je bil rezultat med ECE Triglavom in Mesarijo Prunk Sežano še pred zadnjo četrtino poravnan na 50. Nato sta moštvi v uvodnih sedmih minutah zadnjega dela igre skupaj zmogli le 12 točk, sledila pa je prava drama.

Triglavani so se s trojko Tjaža Rotarja oddaljili na 59:56. Nato je s štirimi zaporednimi točkami odgovoril Gregor Jakhel Kolarevič. S trojko je v naslednjem napadu Gorenjce v vodstvo s košem naskoka (62:60) vrnil Matej Luznar, a je imel Jaka Zagorc takoj v naslednjem napadu odgovor v obliki trojke.

Aleksander Vojičić je Triglav še vrnil v vodstvo, a je Marko Likar z novo trojko Sežano povedel v vodstvo s 66:64. Sledili je zapravljen napad domačih, Likar pa je z dvema prostima metoma gostom zagotovil mirno končnico, zmago s 70:66 pa je potrdil Jakhel Kolarevič.

Plama Pur je v Ilirski Bistrici na začetku tekme še imela nekaj preglavic z ECE Celjem, ki so zgodaj povedli s sedmimi točkami razlike, in imeli še v drugi četrtini pet točk naskoka (22:27), nato pa so nadzor nad igro prevzeli domači. Njihova prednost je tako v tretji četrtini narasla na +13 (58:45), Celjanom pa zmage Plame Pur s 77:68, do konca tekme ni uspelo resneje ogroziti. Kar pet igralcev je pri moštvu iz Ilirske Bistrice uspelo doseči dvomestno število točk, pri ECE Celju pa je bil najbolj razpoložen Tadej Koštomaj z 20 točkami in devetimi skoki.

Ljubljanski derbi med Slovanom in Parklji je postregel z enakovredno tekmo, na kateri se nobeni od ekip do zadnje minute ni uspelo oddaljiti za več kot sedem točk (Slovan 16:9). Po izenačenem prvem polčasu, je pobudo na igrišču prevzelo domače moštvo Slovana, to pa so Kodeljevčani dokazali v zadnji četrtini, ko so minuto in pol pred koncem, po zabijanju Žige Fifolta prišli do naskoka šestih točk (54:48), nato pa vodstvo poviševali, dvoboj mirno pripeljali do konca in zmagali z 61:50. Fifolt se je na koncu ustavil pri 29 točkah in 18 skokih, odličen je bil tudi prvi skakalec lige Milan Kovačević, ki je sedmim točkam dodal 14 skokov.

V Črnomlju so visoko zmago zabeležile Konjice, ki so s 93:62 odpravile Kolpo. Z 22 točkami se je pri gostih izkazal Timotej Cuk, še trije ostali igralci pa so dosegli dvomestno število točk. Pri domačih je 12 točk dosegel Martin Mežan. Že po prvem polčasu so imeli Konjičani 18 točk naskoka, v drugem polčasu pa so prednost pred Črnomeljčani praktično podvojili in slavili zanesljivo zmago.

Tudi Terme Olimia Podčetrtek so na domačem parketu zasluženo zabeležile visoko zmago nad AKK Maribor Branikom (85:68). Mariborčane so pokopale predvsem izgubljene žoge, saj so jih izgubili kar 18. V domači ekipi so štirje igralci dosegli vsaj deset točk, s 23 točkami pa je bil najboljši strelec Jure Štruc. Za goste je 11 točk dosegel Luka Rožanc.