Memphis ustavil pohod Golden Statea, Udrih delil asistence (VIDEO)

Ponoči sta se pomerili dve izmed najbolj vročih ekip lige NBA. Memphisu je uspelo ugnati Golden State s 105:98 in tako prekiniti niz kar 16 zmag franšize iz Oaklanda. Bojevniki so izgubili šele tretjič zapored, Grizliji pa jim sledijo z le porazom več.

Golden State je sicer tekmo bolje začel in s 30:24 dobil prvo četrtino, v kateri je blestel Harrison Barnes, toda sledil je stampedo domačih, ki jim je z drugo peterko na parketu uspel delni izid kar 20:0. Tako so prišli do ključne prednosti, ki je do konca niso več izpustili iz rok.

“Udarili so nas po ustih na začetku druge četrtine in to je bila razlika med ekipama na tej tekmi,” je dejal trener gostov Steve Kerr. Slednji bi z zmago postal trener novinec z najdaljšim nizom zmag.

Mladi Carter je zadel nekaj metov

Tokrat so bili ključni rezervisti Memphisa. Vince Carter je s klopi prispeval 16 točk, Jon Leuer jih je dodal 11, Beno Udrih pa je 6 točk oplemenitil s kar 8 podajami. “Oni so zaslužni za zmago. Prišli so v igro in opravili odlično delo v obrambi. Rotacija z enega konca igrišča na drugega je bila odlična. Mladi Vince je zadel nekaj metov,” pa je po tekmi dejal prvi strelec obračuna Marc Gasol s 24 točkami.

NBA, 17. december

MEMPHIS GRIZZLIES – Golden State Warriors 105:98
(Gasol 24, Conley in Randolph po 17, … Udrih 6 in 8 podaj v 16 minutah; Thompson 22, Curry 19)

WASHINGTON WIZARDS – Minnesota Timberwolves 109:95
Brooklyn Nets – MIAMI HEAT 91:95
New Orleans Pelicans – UTAH JAZZ 119:111
New York Knicks – DALLAS MAVERICKS 87:107
Sacramento Kings – OKLAHOMA CITY THUNDER 92:104