Memphis suvereno preko Jazz, Curry štel do 51 (VIDEO)

Memphis Grizzlies so v noči na četrtek v Salt Lake Cityju s 100:90 odpravili domače Utah Jazz in zabeležili še osmo zmago zapored. Junak večera NBA lige je Stephen Curry, ob zmagi nad Dallasom je dosegel 51 točk.

Grizliji so bili vseskozi boljši nasprotnik, predvsem po zaslugi centrske dvojice Marc Gasol in Zach Randolph, ki sta dominirala pod obeh obročih, kar je rezultitralo v kar 46 točkah v obarvanem delu parketa. Domači, zaostajali so že za 16 točk, so nazadnje vodili v osmi minuti tekme, nato pa niso več prišli povsem blizu favoriziranemu Memhpisu, za katerega je Beno Udrih vpisal 7 točk. Grizzlies so slavili osmič zapored in ostajajo drugi na zahodu.

V Oaklandu je znova blestel Stephen Curry, glavni “krivec” za zmago Golden Statea proti Oklahomi. Steph se je ustavil pri izjemnih 51 točkah.

NBA, 5. februar

Utah Jazz – MEMPHIS GRIZZLIES 90:100
(Burke 21, Kanter 16 in 10 skokov; Gasol 23, Randolph 18 in 11 skokov, … Udrih 7, skok in 2 podaji v 18 minutah)

INDIANA PACERS – Detroit Pistons 114:109
ATLANTA HAWKS – Washington Wizards 105:96
BOSTON CELTICS – Denver Nuggets 104:100
HOUSTON ROCKETS – Chicago Bulls 101:90
MILWAUKEE BUCKS – La Lakers 113:105 – po podaljšku
New Orleans Pelicans – OKLAHOMA CITY THUNDER 91:102
SAN ANTONIO SPURS – Orlando Magic 110:103
GOLDEN STATE WARRIORS – Dallas Mavericks 128:114