Memphis po porazu v Houstonu izgubil primat (VIDEO)

Derbi večera Lige NBA se je odvijal v Teksasu, kjer je so domače Rakete s 105:96 premagala Memhpis in tako poskrbele, da Grizliji ne zasedajo več samega vrha, Tam so zdaj s 15 zmagami na 17 tekmah Bojevniki iz Golden Statea.

Svojo minutažo je znova dobro izkoristil Beno Udrih in v 21 minutah dosegel 9 točk brez zgrešenega meta iz igre, dodal pa še 3 skoke in 4 podaje.

Gostje so v Houstonu sicer povedli z 8:0, a pravih možnosti za zmago niso imeli in se že po koncu prve četrtine znašli v zaostanku (28:34). Na sredini tretje četrtine so domačini povedli že z ogromnih 79:54 in tekma je bila praktično odločena. Memphis je izgubil kar 20 žog, bil suvereno slabši v skoku (39:52), tako da pravih možnosti za uspeh ni imel.

Brooklyn prekinil niz Spursov

Mrežice so po podaljšku s 95:93 premagale aktualne prvake in jim tako prizadejale prvi poraz po osmih zaporednih zmagah. Zablestel je reprezentant BiH Mirza Teletović, začel v peterki in dosegel kar 26 točk in 15 skokov.

76ers ubežali pred negativnim rekordom

Prvo zmago v sezoni so na 18. tekmi zabeležili košarkarji Philadelphie, po tem ko s s 85:77 slavili v Minnesoti. Le štiri franšize v zgodovini lige NBA so sezono pričele s 17 porazi.

NBA, 4. november

HOUSTON ROCKETS – Memphis Grizzlies 105:96
(Harden 21, Terry in Ariza po 16; Conley 15, … Udrih 9, 3 skoki in 4 podaje v 21 minutah)

Charlotte Hornets – CHICAGO BULLS 95:102
WASHINGTON WIZARDS – La Lakers 111:95
BOSTON CELTICS – Detroit Pistons 109:102 – po podaljšku
BROOKLYN NETS – San Antonio Spurs 95:93 – po podaljšku
Miami Heat – ATLANTA HAWKS 102:112
Milwaukee Bucks – DALLAS MAVERICKS 105:107
Minnesota Timberwolves – PHILADELPHIA 76ers 77:85
Utah Jazz – TORONTO RAPTORS 104:123