Memphis po dveh porazih znova drži stik z vrhom (VIDEO)

Košarkarji Mempisa so po dveh porazih tokrat brez večjih težav slavili v Miamiju in tako dobili 16. izmed letošnjih 20 tekem. Beno Udrih je na parketu prebil 19 minut, dosegel pa 4 točke, 2 skoka in 6 podaj.

Pred zadnjo četrtino so Grizliji vodili za 7 točk, na kar sta sledila dva zaporedna koša najboljšega gostujočega strelca Dwyanea Wadea, ki je tako znižal na 79:82. Domači so hitro našli odgovor, dosegli 8 zaporednih točk in čez nekaj minut je prednost znašala že 17, tekma pa je bila praktično odločena.

Najboljši posameznik pri zmagovalcih je bil Jon Leuer z 20 točkami in 12 skoki, slednji je tako prikazal najboljšo predstavo v svoji NBA karieri. Memphis s 16 zmagami in 4 porazi skupaj s Portlandom in Houstonom drži drugo mesto na zahodu in v celotni ligi.

31. trojni dvojček Ronda

Kapetan Boston Celticsov Rajon Rondo je na tekmi z Washingtonom, katerega barve brani nekdanji kapetan Keltov Paul Pierce, v statistiko vpisal trojni dvojček. 13 točkam je dodal 13 skokov in 11 podaj, kar je drugi njegov tovrstni dosežek letos in skupno že 31. v karieri 28-letnika.

MEMPHIS GRIZZLIES – Miami Heat 103:87
(Leuer 20 in 12 skokov, Conley 18, … Udrih 4, 2 skoka in 6 podaj v 19 minutah; Wade 25, McRoberts 14)

BOSTON CELTICS – Washington Wizards 101:93
ATLANTA HAWKS – Denver Nuggets 96:84
Detroit Pistons – OKLAHOMA CITY THUNDER 94:96
DALLAS MAVERICKS – Milwaukee Bucks 125:102
New York Knicks – PORTLAND TRAIL BLAZERS 99:103
LA Lakers – NEW ORLEANS PELICANS 87:104