Memphis ohladil Golden State in prišel do “brejka” (VIDEO)

Košarkarji Memphisa so na drugi tekmi serije s na gostovanju pri Golden Stateu slavili s 97:90 in tako izid v seriji poravnali na 1:1. Identičen izid je po dveh tekmah tudi med Atlanto in Washingtonom

Najboljši mož čete Davea Joergerja je bil zamaskirani povratnik po poškodbi Mike Conley, ki je v 27 minutah dosegel kar 22 točk in tako zasenčil najkoristnejšega igralca rednega dela Stepha Curryja. Ko je Conley dobre dve minuti pred koncem zadel trojko za vodstvo gostov 90:80, je postalo jasno, da se Bojevnikom obeta šele tretji poraz v Oracle Areni v tej sezoni. Grizliji so prekinili niz kar 21. zaporednih domačih zmag. Zatajila sta prva zvezdnika Curry in Klay Thompson, dosegla za njiju skopih 32 točk, kot tudi met za 3 točke (6/26).

Beno Udrih je na parketu prebil 21 minut, dosegel pa 4 točke in 5 skokov.

Na drugi tekmi sredine noči je Atlanta uspela dobiti drugo tekmo na svojem parketu in po zaslugi DeMarreja Carrolla in centrskega dvojca Al Horford in Paul Millsap izid izenačila na 1:1.

ATLANTA HAWKS – Washington Wizards 106:90 /1:1/
(Carroll 22, Millsap in Horford po 18; Sessions 21, Beal 20)

Golden State Warriors – MEMPHIS GRIZZLIES 90:97 /1:1/
(Curry 19, Barbosa in Green po 14; Conley 22, Randolph 20, … Udrih 4, 5 skokov in 2 podaji v 21 minutah)