Memphis izenačil serijo po trilerju, Bojevniki z eno nogo v 2. krogu

Po tekmah, odigranih v noči na nedeljo, se je v najtežjem položaju znašel Portland, ki proti podprvakom zaostaja že 0:3. Toronto je izenačil v seriji z Milwaukeejem na 2:2, Atlanta proti Washingtonu znižala na 1:2, Memphis pa je po uvodnih dveh porazih v San Antoniu na domačih tleh še drugič zmagal, tokrat v trilerju po podaljšku.

V Milwaukeeju so gledalci spremljali edino tekmo večera, kjer ni bila presežena stotica. V zelo obrambno naravnani tekmi so se gostje iz Toronta uspeli pobrati po hudem porazu na prvi tekmi na gostovanju in prišli do ponovne prednosti domačega terena.

Potek tekme se je nakazal že v prvi četrtini, ko je imel v napadu velike težave Giannis Antetokounmpo, ki zgrešil prvih pet od šestih metov. Na polčas sta ekipi odšli izenačeni, v drugem delu pa je Toronto prevzel rahlo pobudo, DeRozanu se je strelsko priključil še Kyle Lowry, ki je v tem delu dosegel 14 od svojih 18 točk, PJ Tucker pa je še naprej odlično ustavljal Giannisa.

Za Toronto je DeMar DeRozan dosegel 33 točk in 9 skokov, za Milwaukee Tony Snell 19 točk, Khris Middleton je imel 10 točk in 11 skokov.

Čeprav smo že v letošnji končnici videli kar nekaj preobratov, se ta po tem, ko je domača ekipa v prvi četrtini vodila že za 25 točk, to ni zgodilo na tekmi Atlanta – Washington. Domačini so bili od samega začetka odločeni, da si priborijo prvo zmago v seriji in po tem, ko so tesno izgubili prvi dve tekmi, so bili tokrat vsi dvomi o zmagovalcu rešeni že na začetku tekme, saj je Atlanta do prvega dvoštevilčnega vodstva prišla že po treh minutah igre.

Pri domačih sta bila najbolj razpoložena Paul Millsap, dosegel je 29 točk in 14 skokov, ter Dennis Schroder, ki je na koncu zbral 27 točk. Za Washington je John Wall kot edini razpoloženi igralec dosegel 29 točk. Preostanek prve peterke je ob skupnem metu 14:45 zbral 30 točk.

Najbolj napeto tekmo in tekmo, ki se je že uvrstila v kategorijo ‘klasik’, so gledalci spremljali v Memphisu. Serija, ki že od novinarskega nastopa trenerja Memphisa po drugem porazu v San Antoniu zbuja še več zanimanja, je z zmago domačinov vrnjena na začetek in izenačenje rezultata 2:2.

Mike Conley je postavil rekord kluba v končnici, dosegel je 35 točk, imel pa še 8 asistenc in 9 skokov. Dosegel je tudi koš za izenačenje v rednem delu za podaljšek. Odločilen koš za zmago v podaljšku je zadel Marc Gasol, skupaj je dosegel 16 točk. Memphis je imel kar 22 izgubljenih žog, Sa Antonio samo 9, je pa Memphis ‘preskakal’ nasprotnik, skupaj je zbral 51 skokov, San Antonio 37.

Pri San Antoniu je rekord kariere v končnici (ponovno) dosegel Kawhi Leonard. Ustavil se je pri 43-ih točkah. V zadnji četrtini in podaljšku je dosegel 25 točk, v rednem delu tekme je dosegel zadnjih 16 točk za Spurse. Tony Parker je dosegel 22 točk, Pau Gasol je imel 11 skokov.

Vrnitev Jusufa Nurkića po poškodbi noge ni pomagala Portlandu do prve zmage v seriji in zdi se, da je po vodstvu Bojevnikov 3:0 odločena. Golden State je še vedno igral brez Kevina Duranta, vendar je bilo 58 točk ‘Splash brothers’-ov dovolj za novo zmago.

Steph Curry je dosegel 34 točk, Klay Thompson 24, skupaj sta zadela 9 trojk. S klopi sta se izkazala Andre Iguodala (16 točka) in JaVale McGee (14 točk).

Pri Portlandu je CJ McCollum dosegel 32 točk (od tega 6 trojk), Damian Lillard jih je dodal 31.

V prvem polčasu so igralci Portlanda sicer vodili že za 17 točk. V tretji četrtini sta zadeve v svoje roke vzela Curry in Thompson in ponesla svojo ekipo do delnega rezultata 21:3 in Bojevniki, ki jih je zaradi bolezni Steva Kerra na klopi vodil njegov pomočnik Mike Brown, so počasi prevzeli pobudo in na koncu tudi slavili.