Memphis in Udrih po 50. zmagi že v končnici (VIDEO)

Košarkarji Grizlijev so v noči na torek s 103:82 visoko ugnali razglašene New York Knicks in si tako s 50. zmago že zagotovili nastop v končnici – peti v zadnjih petih sezonah. Beno Udrih je v 19 minutah v statistiko vpisal 2 točki.

New York se je z dobro drugo četrtino, v kateri je zaostanek 10 točk zmanjšal na 2, povsem vrnil v igro, toda v drugem polčasu je bila na parketu praktično zgolj ena ekipa. Knicksi so se 5 minut do konca sicer približali na 11 točk, a sta Zach Randolph, sicer prvi strelec tekme s 23 točkami, in Vince Carter napad brez težav odbila in tekma je bila odločena.

Odličen položaj za Memphis

To je NBA. Skupaj smo že dolgo časa in nadaljevati moramo s svojo igro. Vemo, kaj igramo in na to se dobro pripravljamo,” je po tekmi in uvrstitvi v končnico dejal Randolph. Memphis je po Atlanti, Clevelandu, Chicagu in Golden Stateu še peta ekipa, ki si je predčasno zagotovila nastop v “playoffu.” Najverjetneje ga bo pričela z 2. mesta, kar ji zagotavlja prednost domačega terena vse do morebitnega finala konference.

NBA, 24. marec

MEMPHIS GRIZZLIES – New York Knicks 103:82
(Randolph 23, Gasol 21, … Udrih 2, 2 skoka in 4 podaje v 19 minutah; Galloway 19, Bargnani 18)

Indiana Pacers – HOUSTON ROCKETS 100:110
Brooklyn Nets – BOSTON CELTICS 91:110
CHICAGO BULLS – Charlotte Hornets 98:86
Utah Jazz – MINNESOTA TIMBERWOLVES 104:106 – po podaljšku
GOLDEN STATE WARRIORS – Washington Wizards 107:76