Sutjeska je pred polno dvorano v Nikšiću z 82:71 premagala Partizana in ga pahnila v težave. Sedaj imajo tri ekipe (poleg Sutjeske tudi Partizan in Igokea po šest zmag in 12 porazov), pred njimi pa je še trojec (Union Olimpija, Tajfun, Metalac, Zadar) z razmerjem 7-11.

Partizan je bil v Nikšiću povsem nemočen in razglašen, zanj pa usodni dve seriji – 10:0 in 15:0. V 3. četrtini so domači povedli že za 26 (53:27), na koncu pa se zadovoljili s 11 točkami naskoka. Sutjeska je dosegla kar 12 točk ob izjemnem metu za 3 (12/22), polovico jih je prispeval 27-letni Nemanja Vranješ.

Videopovzetek tekme Sutjeska – Partizan:

Na tekmi sta sodila Matej Boltauzer in Boris Krejič.

Cedeviti je pripadel derbi 18. kroga, s prostim metom Jacoba Pullna (15 točk v zadnji četrtini!) so z 80:79 sredi Beograda ugnali Crveno zvezdo. Domačini so zadnjih 10 minut odigrali slabo – najprej so zapravili vodstvo 11 točk (63:52 po koncu 3. četrtini in trojki Nemanje Dangubića), gostom iz Zagreba pa so dovolili kar 28 točk v eni četrtini.

To je bila sicer že 11. zaporedna zmaga Cedevite v regionalni ligi. Zadnji poraz so zabeležili v 7. krogu proti Zadru (25.10. 2015).

Videopovzetek CZ – Cedevita:

0401_cz_cedevita1

Mega Leksu je pripadla uvodna tekma Lige ABA v letu 2016. V Sremski Mitrovici so s furiozno 3. četrtino (32:12) odpravili Zadar, ki na zmago čaka že od 30.11., ko so odpravili Igokeo. Na slovenskem derbiju se je veselila Union Olimpija, Tajfun je častno klonil proti vodilni ekipi lige. Cibona je v končnici le strla odpor Metalca, MZT pa je šokiral Igokeo. Tako Cibona kot MZT pa sta ujela Krko, ki ima osem zmag.