Mega Leks prvi finalist, Budućnost izpadla in ostala brez Evrolige

Mega Leks je prvi finalist Lige ABA, saj so varovanci trenerja Dejana Milojevića še drugič s 76:75 premagali Budućnost. Vodilna ekipa rednega dela ni bila kos razigrani zasedbi, ki ima svoj domicil v Sremski Mitrovici. Timothe Luwawu-Cabarrot je dosegel 17 točk za domačine, Tadija Dragićević pa 20 za poražene goste.

Atraktivni Francoz v dresu Mega Leksa:

Liga ABA, polfinale, 2. tekma, 19.3.
MEGA LEKS – Budućnost 76:75 (22:24, 22:16, 18:15, 14:20)
(Luwawu-Cabarrot 17, Ivanović 16, Zagorac 14, Nikolić 12; Dragićević 20, Šehović Su. 15, Jenkins 11):

Pobuda gostov

Budućnost je v 14. minuti povedla 22:31, a se je Mega Leks vrnil v igro, polčas pa sklenil z vodstvom štirih točk (44:40). Tudi nadaljevanje je bilo v znamenju domačinov, ki so v 30. minuti vodili 60:52, potem še 65:55.

Preveč stavili na met z razdalje

Na krilih Dragićevića in Omarja Cooka (dosegel je dve trojki v tej seriji) je Budućnost povedla za točko (69:70). Po vodstvu 71:75 so se Črnogorci ustavili, pri 73:75 je Cook zgrešil trojko, pri 74:75 pa Jenkins in Šehović.

Nikolić zbran

Budučnost je devet sekund pred koncem storila osebno napako, Danilo Nikolić je zadel dva prosta meta. Na drugi strani so Podgoričani zmedli, Dragićevićev met pa ni našel poti skozi obroč.

Domače slavje se je lahko začelo. Tekmec Mega Leksa bo boljši iz obračuna Crvena zvezda – Cedevita.