Matic Rebec z noro trojko premagal Olimpijo

Krka je še drugič v tej sezoni ugnala Union Olimpijo. Tekmo je s trojko v zadnji sekundi odločil Matic Rebec, ki je 15 točkam dodal še sedem podaj. Krka je tekmo končala brez trenerja Dejana Mihevca, ki je bil izključen. Olimpija je vodila že za 11, a ob koncu 3. četrtine nonšalantno zapravila naskok.

Domačini so igrali brez poškodovanega trojca Darko Jukic, Marko Luković, Sandi Čebular, pri gostih ni bilo Blaža Mesička.

Liga Nova KBM, 12. krog, 21.12.
KRKA – Union Olimpija 68:65 (13:16, 13:11, 15:21, 27:17)
Curry 20 (7 skokov), Rebec 15 (7 podaj), Dimec 13 (6 skokov); Jefferson 19, Hrovat 18 (6 skokov), Janković (6 skokov) in Mulalić po 9.

Košarkarji Krke so v dramatični končnici dobili tekmo 12. kola proti Unionu Olimpiji. Junak domače zmage je bil Matic Rebec, ki je trojko za končno zmago zadel v zadnji sekundi. Za Novomeščane je to druga zaporedna zmaga v državnem prvenstvu.

Veliki slovenski derbi je upravičil pričakovanja. Izenačena tekma je vrhunec doživela v zadnjih minutah. Matic Rebec je z dvema prostima metoma in trojko povedel Krko v vodstvo s 63:59. Na semaforju je bila manj kot minuta. Ronald Curry je z dvema prostima metoma povedel gostitelje v vodstvo s 65:62, Gregor Hrovat je s trojko izenačil šest sekund pred koncem, v zadnjem napadu pa je koš od table z več kot osmih metrov zadel Rebec, ki je v zadnji četrtini dosegel deset od svojih petnajstih točk.

Pri Krki je bil najbolj razpoložen Curry z 20 točkami, sedmimi skoki in štirimi podajami, na drugi strani pa sta izstopala Brandon Jefferson z 19 točkami in Hrovat, ki jih je dosegel 18.

Novomeščani bodo v 2016 odigrali še eno tekmo v Ligi Nova KBM, in sicer 30. decembra doma zaostalo srečanje devetega kroga s Helios Suns, Ljubljančani pa bodo v državnem prvenstvu naslednjič nastopili 4. januarja doma s Hopsi.