Martiču ni bilo jasno nič: trije so hkrati hoteli menjavo!

Košarkarji Petrol Olimpije so v 16. krogu regionalne Lige ABA utrpeli enajsti poraz. Kljub dobri prvi četrtini, v kateri so vodili tudi z dvomestnim številom točk, so na koncu morali priznati premoč Mornarju, ki je slavil zmago z rezultatom 101:81. V vrsti Zmajev je bil najbolj učinkovit Domen Lorbek z 19 točkami, sledil pa je Devin Oliver s 16.

Naslednja tekma čaka zeleno-bele v ponedeljek, ko se bodo v Areni Stožice pomerili z Zlatorogom.

Zoran Martić, trener Petrol Olimpije: »Začetek je bil dober, a me je že v šesti ali sedmi minuti prve četrtine presenetila situacija ko so kar trije moji košarkarji zahtevali menjavo zaradi raznih zadev. Zaradi tega smo izgubili svoj ritem in dovolili Mornarju da se razigra, nakar so oni zaigrali zelo samozavestno. Nismo izpolnili glavnega cilja, igrati bolje in bolj čvrsto v obrambi ter da domačim bolje pariramo v skoku.«

Bojan Radulović, igralec Petrol Olimpije: »Nismo se držali dogovorov, ki smo jih sklenili pred začetkom tekme v garderobi. Predvsem glede njihovega pick and rolla in igre 1 na 1. Nismo izkoristili »malih« osebnih napak. Tako so dosegali lahke koše. Tekmo smo sicer odprli dobro, nato pa so se oni razigrali. Ko pa jim enkrat dovoliš da dosežejo toliko lahkih točk, pa jih je težko zaustaviti.«