Marjanović dominiral pod obema obročema, kreativni met za zmago Bellinelija razveljaljen

V Ligi NBA so košarkarji Detroit Pistonsov, za katere Beno Udrih znova ni stopil na parket, po drami v zadnji četrtini premagali Charlotte Hornetse, s 115:114, in zabeležili 17. zmago v sezoni. Sršeni so bili blizu zmagi, a je bil kreativni poskus meta za zmago s strani Italijana Marca Belinellija, razveljavljen.

Moštvo Detroit Pistonsov je dvoboj s Charlotte Hornetsi začelo odlično. Že v uvodni četrtini so si Bati priigrali dvomestno prednost, pred začetkom zadnje četrtine pa so imeli v rokah vodstvo 15 točk (85:70). Na začetku zadnjega dela igre je naskok narastel na +19, nato pa se je začel veliki preobrat Charlottea, na krilih Kembe Walkerja, ki je 20 od svojih 32 točk dosegel v zadnjih 12 minutah. Skupno so Hornetsi v zadnji četrtini dosegli kar 44 točk, časa za preobrat pa jim je zmanjkalo.

Marco Bellineli je imel kljub temu v sami končnici tekme, 0,5 sekunde do konca, priložnost, da svojemu moštvu prinese zmago. Charlotte je zaostajal za točko, Bellineli pa je iz stranske črte podajal žogo v igrišče. Žogo je preprosto vrgel v hrbet svojega obrambnega igralca, okroglo usnje se mu je odbilo nazaj v roke, Italijan pa je od table zadel trojko. Met so sodniki takoj razveljavili, ogled videoposnetka pa je potrdil, da je bil Bellineli pri metu prepozen. Pistonsi so se tako na koncu veselili zmage, s 115:114.

Ob težavah prvega centra Detroita, Andreja Drummonda, z osebnimi napakami, je zelo dobro svojo priložnost izkoristil Boban Marjanović. Srbski velikan, ki je v tej sezoni na parketu preživel le 76 minut, je že do konca prvega polčasa vknjižil dvojni dvojček, tekmo pa na koncu zaključil s 15 točkami in 19 skoki (osebni rekord). Najboljši strelec Detroita je bil Tobias Harris s 25 točkami, Reggie Jackson jih je dodal 22.

Zagotovo najbolj pričakovan četrtkov obračun v Ligi NBA pa je bil na sporedu v Houstonu, kjer so Houston Rocketsi gostili Oklahomo City Thunder, to pa je pomenilo, da bodo navijači na delu lahko spremljali dva glavna kandidata za nagrado za najkoristnejšega igralca v tej sezoni, Jamesa Hardena in Russella Westbrooka.

Zmage se je na koncu s Houstonom veselil Harden, tekmo pa je z dvema zadetima prostima metoma, 0,7 sekund pred koncem tekme, odločil brazilski center Nene. Harden je tekmo zaključil s 26 točkami, 12 podajami in osmimi skoki, in bil tako zelo blizu novemu trojnemu dvojčku. Na drugi strani je bil Westbrook izjemno razigran, in je dosegel kar 49 točk, toda v končnici tekme je zgrešil tri mete, s katerimi bi Oklahomi City prinesel vodstvo.