Mariborčanke domov s točkama

V zadnjem obračunu prvega kola 1. SKL za ženske smo spremljali obračun med Grosupljem in Mariborom. Štajerke so vodile skozi celotno srečanje in tekmo dobile z rezultatom 54:47.

Dvoboj med tretjo in četrto najboljšo ekipo prejšnje sezone so dobile Štajerke, ki so na gostovanju v Grosupljem vodile od prve do zadnje minute. Prvi korak k zmagi so košarkarice iz Maribora naredile že v uvodnih desetih minutah, ki so jo dobile s petimi točkami razlike. Do polčasa je prednost narasla in na odmor sta ekipi odšli z rezultatom 24:36. Domačinke so se štiri minute do konca srečanja uspele približati na pet točk zaostanka. Nato je sledil strelski mrk na obeh straneh, ki ga je minuto pred koncem tekme prekinila Tina Cvijanovič. Končni rezultat 47:54 je z zadetim prostim metom postavila Simona Kuzma. Slednja je bila poleg Tine Cvijanovič najboljša strelka pri Štajerkah s 16 točkami. Pri domačih je bila najbolj učinkovita Klara Zupančič (12 točk in 10 podaj).

Preostala tri srečanja prvega kola so že bila odigrana. V derbiju kola je Triglav premagal Celje, na včerajšnjih tekmah pa sta zmago slavili ekipi Ilirije in Ježice. Ekipa Janine je bila v prve kolu prosta. Drugo kolo se začenja že v soboto s tekmo med Triglavom in Ilirijo.

1.SKL (Ž), 1. krog, 6.10.
Grosuplje – MARIBOR 47:54 (11:16, 13:20, 15:14, 8:4)
(Zupančič 12 (10 podaj), Dautovič 11, Goršič 8 (9 skokov); Kuzma in Cvijanovič Ti. po 16, Stergar 14 (13 skokov))

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
“Mislim, da smo odigrali smo zelo solidno tekmo. Na žalost smo igrali toplo hladno. Tekmo je v njihovo korist prevesil skok in naše slabo zapiranje v obrambi. Tu sta se pokazali naša neizkušenost in neuigranost. Dekletom čestitam za dobro predstavo. Če bomo nadaljevali s tako igro, bomo trn v peti še marsikateri ekipi.”

Andrej Kuzma, trener Maribora:
“V Grosupljem smo spremljali zelo borbeno, a ne preveč kvalitetno košarko. Svojim dekletom čestitam za zmago, nasprotniku pa za korektno borbo. V naši igri je še veliko prostora za napredek.”