Manjša kriza Clevelanda, razpoložena Udrih in Vujačić

Ponoči smo lahko spremljali devet obračunov v najmočnejši košarkarski ligi, v kateri smo videli tretji zaporedni poraz aktualnih prvakov ter dobri predstavi Bena Udriha in Saše Vujačića, ki sta s svojima kluboma vpisala novi zmagi.

Morda je še prezgodaj, da bi napovedovali kakršnekoli težave pri Clevelandu, a dejstvo je, da so zabeležili tretji zaporedni poraz v štirih dneh. Tokrat so morali s 105:111 priznati poraz Chicagu. V ospredju je bil tokrat obračun med starima prijateljema in nekdanjima soigralcema Wadeom in Jamesom. Slednji je v dvorano prišel v dresu Chicago Cubsov, kar je bila posledica izgubljene stave z Wadeom.
No kljub temu, da je tekmo izgubil, je James dobil medsebojni obračun, saj je dosegel 27 točk, Wade pa jih je vpisal 24. No, je imel pa Wade v Butlerju in Gibsonu tokrat dosti bolj razigrana soigralca, ki sta skupaj dosegala 49 točk, medtem ko sta jih jih Irving in Love dosegla le 35. Za prvake je bila ponovno usodna tretja četritna, ki so jo izgubili za devet točk, kar je bilo dovolj za peti letošnji poraz (13/5) s čimer so sicer še vedno na prvem mestu zahodne konference, a imajo le še točko oziroma dve prednosti pred Torontom (13/6) in Chicagom (11/7).

Novo zmago so pred domačimi gledalci vknjižili igralci New Yorka, kjer je svoje minute dobro izkoristil tudi Saša Vujačič, ki je k zmagi 114:118 v 11 minutah prispeval 6 točk, pri tem pa zgrešil le en met, ter dodal še po 2 podaji in 2 ukradeni žogi.
V obračunu, ki je zmagovalca dobil v zadnjih minutah, je ponovno blestel Carmelo Anthony, ki je dosegel 29 točk, svoje pa je dodal tudi Rose s 24 točkami. Nekoliko manj razpoloženega Porzingisa je tokrat nadomestil O`Quinn, ki je 20 točkam dodal še 13 skokov. Z deseto zmago so se Knicksi zavihteli na 7. mesto vzhoda, ki vodi v končnico.

Visoke zmage se je tokrat veselil tudi Beno Udrih, ki je z Detroitom dobesedno povozil Atlanto in jo izrini iz 8. mesta vzhodne konference.  Udrih je v 15 minutah na parketu dosegel 11 točk, tudi on pa je zgrešil le en met iz igre. Pistonsi, letos sicer solidnim Hawksom, niti v enem trenutku niso ponudili možnosti za preobrat, saj so suvereno dobili prav vse četrtine, razlika pa se je na koncu ustavila pri 36 točkah ( 121:85).

Veliko bolj so se tokrat ponovno namučili San Antonio Spursi (16/4), ki so tekmo proti skromnemu Washingtonu (6/12) dobili šele v zadnjih sekundah. Ob izzidu 105:105 je pri izvajanju avta žoga prišla do Leonarda (23 točk), ki je 6.1 sekundo pred koncem z izjemnim metom postavil končni izid 105:107. Sicer so imeli Čarovniki v zadnji sekuni možnost za izenačenje, a jim je zmanjkalo malce sreče.

Liga NBA, redni del sezone, 2. 12.:

ORLANDO MAGIC – Philadelphia 76ers  105:88
(Gordon 20, Ibaka 16, Fournier 16, Green 16; Embiid 25 (10 skokov), Okafor 16)

Sacramento Kings – BOSTON CELTICS  92:97
(Cousins 28, Collins 13, Gay 13 ; Harford 26, Thomas 20)

Los Angeles Lakers – TORONTO RAPTORS  80:113
(Ingram 17, Clarkson 14, Williams 13 ;  Lowry 24, DeRozan 16, Powell 16)

Minnesota Timberwolves – NEW YORK KNICKS  114:118
(LaVine 23, Towns 20, Wiggins 19 ; Anthony 29, Rose 24, O`Quinn 20 (13 skokov)

Cleveland Cavaliers – CHICAGO BULLS  105:111
(James 27 (13 podaj), Irving 20, Love 15 (9 skokov)  ; Butler 26, Wade 24, Gibson 23 (11 skokov))

LOS ANGELES CLIPPERS – New Orleans Pelicans  114:96
(Griffin 27 (10 skokov), Paul 17 (13 podaj), Crawford 21 ; Davis 21, Moore 15, Jones 14 (9 skokov))

DETROIT PISTONS – Atlanta Hawsk  121:85
(Caldwell-Pope 23, Harris 18, Drummond 14 (14 skokov) ; Schroder 17 (11 podaj), Muscala 11, Hardway Jr. 11)

Washington Wizards – SAN ANTONIO SPURS  105:107
(Beal 23, Gortat 21 (18 skokov)  ; Leonard 23, Aldridge 19, Gasol 19 (10 skokov))

HOUSTON ROCKETS – Denver Nuggets  128:110
(Harden 20, Anderson 18, Gordon 18 ; Chandler 24, Barton 17)

Slovenci v ligi NBA (2016/2017):

Saša Vujačić (New York Knicks); 11 minut, 6 točk (0/0 za dve, 2/3 za tri, 0/0 PM), 2 podaji, 2 ukradeni žogi
Beno Udrih (Detroit Pistons); 15 minut, 11 točk (5/6 za dve, 0/0 za tri, 1/1 PM ), 2 skoka, 3 podaje