Maccabiju dovolj ena četrtina, da je opravil z Olimpijo

Rubrika: Eurocup

Olimpija je s porazom proti Maccabiju začela drugi del evropskega pokala, 82:73 je bilo v Tel Avivu. V domači vrsti se je z 20 točkami izkazal Taylor Rochestie, pri Olimpiji se je s 14 točkami izkazal Ronalds Zakis.

EuroCup, drugi del, 1. krog, 6.1.
MACCABI – UOL 82:73 (16:20, 24:15, 33:23, 9:15)
UOL: Wright 12 (7 skokov), Hrovat 10 (6 podaj), Mesiečk 7, Nikolič 5, Vučetić 4, Lapornik 2, Lešić 6, Zagorac 9, Mahkovic 2, Zakis 14, Čančar 2.

Domačin je tekmo sebi v prid dokončno odločil v 3. četrtini, ki jo je dobil s kar 23:23, eno poprej pa s 24:15. V dresu zmajev so manjkale točke Mihe Lapornika (0/7 iz igre) in Save Lešića (3/% iz igre, 6 točk).

Olimpija je umetniški vtis popravila v zadnjih treh minutah, ko je prepolovila zaostanek. Domačega trenerja Žana Tabaka pa so prisilili, da je vzel minuto odmora, v kateri je oštel svoje košarkarje zavoljo nonšalance v zadnjih izdihljajih srečanja.