Maccabi v Chicagu premagal Milano

Rubrika: Evroliga

Izraelski velikan Maccabi FOX Tel Aviv je danes ponoči v prvem »Euro Classicu« odigranim v dvorani United Center v Chicagu, s 85-79 slavil proti italijanskemu moštvu Olimpia Milano.

Srečanje je od začetka do konca potekalu v znamenju praznovanja evropske košarke. Tekmo so namreč otvorili operni pevci s himnama obeh držav, navijači pa so bili v podporo kluboma oblečeni v svetlordeče oziroma rumene majice. Oba tekmeca sta navijače nagradila z izjemno borbeno predstavo.

Maccabi in Milano

Na začetku tekme se je razigral Trevor Mbakew, ki je v prvi četrtini dosegel 8 točk, Maccabi pa je v prvih desetih minutah pobegnil na 29-11. V drugi četrtini sta na plin pritisnila tudi Robbie Hummel in Alessandro Gentile, ki sta Milano ob polčasu približala na 46-40. V nadaljevanju je Stanko Barac dosegel 6 točk pri seriji Milana 0-9, s katero so Italijani prešli v prednost s 55-60. V zadnjo četrtino sta ekipi vstopili izenačeni, a je Maccabi hitro prešel v vodstvo, ki pa ga do konca obračuna ni več izpustil. Pri zmagovalcih sta bila najučinkovitejša Mbakwe in Brian Randle s 15 točkami, Sylven Landesberg jih je dodal 12, Vitor Faverani 11, Dragan Bender pa 10. Pri Milanu sta bila najbolj razpoložena že prej omenjena Gentile in Hummel, ki sta vpisala 16 oziroma 15 točk.

Po tekmi je sedemnajst letni Dragan Bender spoznal svojega idola Tonja Kukoča…