Maccabi kot v najboljših letih: V Moskvi padel CSKA!

Rubrika: Evroliga

Izraelski Maccabi je na tekmi 18. kola Evrolige pripravil do sedaj eno največjih presenečenj v tej sezoni. V Moskvi je na kolena spravil domači CSKA, ki je tako zabeležil prvi poraz na domačem terenu v letošnji sezoni. Budućnost s košem Norrisa Cola do zmage nad Darussafako.

Res, da je CSKA v evroligaški sezoni do tega kola izgubil “že” 4-krat, a to, da četa Dimitrisa Itoudisa izgubi na domačem parketu, se zgodi zares redkokdaj. Tokrat se je! V Megasport Areni se je zmage veselil izraelski Maccabi, ki pod vodstvom Ioannisa Sfairopoulosa kaže precej boljše predstave kot pred njegovim prihodom. Tokrat so košarkarji iz Tel-Aviva že pred zadnjo četrtino vodili (62:64), v zadnjih 10 minutah pa se povsem razleteli po igrišču in nadigrali Moskovčane.

Do izjemno pomembne zmage so se v Morači veselili košarkarji Budućnosti. Po košu iz težkega položaja je zmago proti Darussafaki Podgoričanom zagotovil Norris Cole, ki je 4 sekunde pred koncem postavil končni izid 75:74. Turki, ki so v letošnji sezoni izgubili že veliko število tekem z majhno koš razliko, v zadnjem napadu niso sprožili na koš. Jasmin Repeša si je tako ob prvi evroligaški zmagi na klopi Podgoričanov lahko oddahnil, saj se je oddaljil od zadnjega mesta.

Na preostalih treh srečanjih so se zmage prav tako veselili domačini. Baskonia je po preobratu visoko ugnala Gran Canario, Alen Omić je prispeval 2 točki ob porazu Olimpie iz Milana v Muenchenu, Jaka Blažič pa je ob zmagi Barcelone nad Panathinaikosom obsedel na klopi.

Evroliga, 18. kolo, 11.1.
CSKA – Maccabi FOX 76:93 (24:22, 17:24, 21:18, 14:29)
(de Colo (6 podaj) in Cylburn po 16; Zoosman 15 in 6 skokov, O’Bryant 14 in 5 skokov)

Budućnost VOLI – Darussafaka Tekfen 75:74 (16:14, 20:28, 22:11, 17:21)
(Jackson 18, Cole 17; Douglas 14 in 9 podaj, Savaš in Evans (7 skokov) po 12)

Baskonia KIROLBET – Herbalife Gran Canaria 83:66 (16:23, 23:19, 16:9, 28:15)
(Huertas 24 in 6 podaj, Poirier 20; Balvin 16 in 5 skokov, Baez 12 in 5 skokov)

FC Bayern – AX Armani Exchange Olimpia 93:87 (23:22, 30:23, 24:23, 16:19)
(Lo (5 skokov) in Đedović po 18; James 29 in 5 podaj, Gudaitis 18 in 10 skokov)

FC Barcelona Lassa – Panathinaikos OPAP 79:68 (17:13, 20:23, 19:16, 23:16)
(Huertel 23, Seraphin 14 in 7 skokov; Papapetrou 17 Mitoglou, Lekavicius, Calathes (5 podaj) in Gist po 8)

Že odigrano
Anadolu Efes – Khimki 81:72
Fenerbahče – Žalgiris 78:61
Real Madrid – Olympiacos 94:78

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni stopil na parket.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 27 minut, 16 točk (4/5 za dve, 2/5 za tri, 2/2 prosti meti), 8 skokov, 3 pridobljene žoge; indeks 26.
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – 7 minut (1/1 za dve), 2 skoka (1 v napadu); indeks 3.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni stopil na parket.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 15 minut, 2 točki (0/1 za tri, 2/4 prosti meti), 2 skoka (1 v napadu), 3 podaje; indeks 7.