Luka Dončić z novim rekordom v španski ligi

Rubrika: Naši na tujem

Real je v domačem prvenstvu dosegel novo zmago – s 102:70 je v gosteh ugnal Manreso. Svojo minutažo pa je vnovič dobil Luka Dončić. Kar 25 minut je igral – v tem času je dosegel 12 točk, ujel 9 žog in podelil pet podaj. Že v prvem polčasu je igral 10 minut.

3101_doncic_00
Luka Dončić (foto: ACB)

Najmlajši

Dončić je postavil nov rekord – tako mlad košarkar na eni tekmi španske lige še ni zbral 9 skokov! To mu uspelo pri starosti 6181 dni, za sabo pa je pustil Santija Abada (6638 dni) in Kristapsa Porzingisa (6793), ki sta bila starejša kot slovenski čudežni deček pri doseženih devet skokih na eni tekmi.

Konkretna minutaža

Komaj 16-letni Dončić je v tej sezoni v španski ligi zbral 15 nastopov, v povprečju igra po 13 minut (4.5 točke, 2.2 skoka, 1.9 podaje).

DP Španije, 18. krog, 31.1.
Manresa – REAL 70:102

Slovenec v DP Španije:
Luka Dončić (Real) – 25 minut, 12 točk (2/4 za 2, 2/3 za 3, 2/2 za 1), 9 skokov, 5 podaj