Luka Dončić v Istanbulu v slogu MVP-ja

Rubrika: Evroliga

Madridski Real je v 15. krogu Evrolige v Istanbulu z 80:78 porazil Anadolu Efes. Prvo ime Madrižanov je bil Luka Dončić (17 točk, 9 podaj, 5 skokov oz. 31 indeksnih točk), v dresu domače ekipe je Alen Omić v 12 minutah dosegel štiri točke.

O zmagovalcu se je odločalo v zadnjih minuti tekme. Pri rezultatu 78:80 (prej je Dončić zadel trojko za 75:78!) je Jaycee Carroll izgubil žogo, saj so ga Turki izjemno pokrili, žoga mu je ušla v avt. O tem je odločitev sprejel glavni sodnik Damir Javor, ki je hotel videti posnetek sporne situacije, po ogledu pa se je odločil pravilno.

V zadnjih osmih sekundah so imeli domačini napad, a je met Thomasa Heurtela zgrešil cilj. Slavje gostov se je lahko začelo.

Real (nocoj so igrali brez Sergia Llulla) je s to zmago ostal na 2. mestu (10 zmag, 5 porazov), Anadolu Efes ima sedem zmag in osem porazov.