Rubrika: Evroliga

Luka Dončić in njegov Real Madrid potujeta na F4 v Istanbul, kjer jih 19. maja v polfinalu čaka obračun s Fenerbahčejem! V četrtfinalu pa so Madridčani obračunali prav s Turki – nocoj so v Istanbulu še drugič v treh dneh porazili Darušafako (78:89) in se prebili med štiri najboljše v Evropi. Vnovič je blestel naš Luka Dončič, ki je tekmo končal pri 11 točkah, sedmih podajah in petih skokih; vse skupaj pa je bilo dovolj za kar 21 indeksnih točk!

Real je sebi v prid prelomil tekmo v 3. četrtini, ki jo je dobil s 27:20, polčas pa je dobil z 48:37. Darušafaka se je vrnila in prišla na 54:55. Temu pa je sledil jasen odgovor – serija 0:8, ki je zlomila domačina.

Olympiakos je z zmago v Istanbulu izsilil 5. tekmo, ki bo 2.5. v Pireju!

V Istanbulu sta nocoj sodila tudi Damir Javor (Darušafaka – Real) in Matej Boltauzer (Anadolu Efes – Olympiakos).