Nov rekord Luke Dončića – boljši tudi od Meneghina

Rubrika: Evroliga

V Braziliji je bil ponoči igran »prvi polčas« Interkontinentalnega prvaka, kjer se za naslov merita ameriški klubski prvak in zmagovalec Evrolige. Prvi del je pripadel domačinom ekipi Bauru, ki je slavil tesno z 91:90. Na parketu (7 minut) je bil tudi Slovenec Luka Dončić, med strelce se ni vpisal.

Od leta 1967

So pa vrli statisti ugotovili nekaj drugega – Dončić je s 16 leti in 209 dnevi postal najmlajši udeleženec tekem Interkonti pokala, poroča Basket Data. Prejšnji rekord je imel v lasti Dino Meneghin (leta 1967 igral finale z Varesejem). Sedmega januarja 1967 je ameriška ekipa v finalu z 78:72 ugnala Varese (Dino je 11 dni za tem dopolnil 17 let).

2609_doncic_00
Luka Dončić v ekipi Reala (fotop: Fiba.com)

Ricardo prehitel sireno

Real je sedem sekund pred koncem še vodil 89:90, a je zvok sirene prehitel Ricardo Fischer in pomagal gostitelju do zmage. Povratna tekma bo jutri ob 17. uri po slovenskem času na istem kraju v isti dvorani v Sao Paulu. Prvak, Real lovi svoj 4. naslov, bo ekipa, ki bo boljša v skupnem seštevku dveh tekem.

Interkontinentalni Cup, 1. tekma, 25.9.
BAURU – Real 91:90
(Hettsheimer 27, Meindl 15, Fischer in Garcia po 12; Carroll 18, Llull 17)

Interkontinentalni pokal se je redno igral med letoma 1966 in 1987. Leta 2013 so tradicijo obnovili. Prvaki so postali košarkarji Olympiakosa, ki so premagali Pinheiros Sao Paulo, lani pa je brazilski Flamengo odpravil Maccabi.