Luka Dončić in Reala brez finala Evrolige

Rubrika: Evroliga

Fenerbahče in Olympiakos se bosta jutri ob 20. uri udarila za naslov prvaka Evrolige, v tolažilnem malem finalu pa bomo tri ure prej spremljali CSKA in Real. Luka Dončić tako ostaja le pri naslov mladinskega prvaka Evrolige, v polfinalu se ni proslavil, svoje pa je naredila obramba Fenerbahčeja – Dončić je zgrešil vseh šest metov iz igre.

Na turnirju se je že predstavil sodnik Damir Javor (CSKA – Olympiakos).

CSKA je na uvodni tekmi narekoval ritem, tekma pa je bila izenačena do 9:9, potem je ruski prvak ušel na 40:27, potem na 60:49. Grki pa so dokazali, da so mojstri vrnitev. Po treh trojkah (Mantzaris 2, Agravanis 1) je Olympiakos prišel na 64:60. V zadnji četrtini je odgovornost prevzel Vasilis Spanoulis – zadel je za 69:69, podal za 73:76, pa še zadnji prosti met na tekmi, ki se je končala z 78:82 v korist Olympiakosa, ki je zadel 14 trojk (CSKA 6), Gri pa so dobili tudi skok (32:40).

Fenerbahče je prednjačil celo tekmo na 2. polfinalu Evrolige, ob polčasu je bilo 44:34. Madrižani so dvakrat prišli na -8, a so imeli domačini vsakič odgovor. Fenerbahče je povsem zasluženo v finalu. Real je imel premalo razpoloženih igralcev, da bi lahko pariral.