Luka Dončić drugi najmlajši v zgodovini, proti Bostonu kar 16 minut

V Ligi NBA je bila že v četrtek zvečer odigrana pripravljalna tekma med Real Madridom, za katerega nastopa tudi Luka Dončić, in Boston Celticsi. Dvoboj se je odvil v Madridu, zmago pa so s 111:96 slavili Kelti. Na parket je v četrtek stopil tudi Beno Udrih, ki je z Memphis Grizzliesi zabeležil zmago proti Maccabi Haifi, s 97:84. Zanimivo, oba slovenska predstavnika sta vse svoje točke dosegla iz linije prostih metov.

Dončić je pri svojih 16 letih, v četrtek postal drugi najmlajši igralec v zgodovini, ki je nastopil na tekmi predsezone Lige NBA. Leta 2014 je bil s 15 leti najmlajši Omer Yurtseven.

Luka Dončić je v Madridu na parketu preživel kar 16 minut, v tem času pa dvakrat vrgel za dve in dvakrat za tri točke, toda zgrešil vse mete iz igre. Med strelce se je vpisal z enim zadetim prostim metom. V svojo statistiko je mladi Dončić dodal še štiri skoke, eno podajo in eno blokado.

Memphis Grizzliesi so v FedEx Forumu gostili izraelski Maccabi Haifo. Beno Udrih je, tako kot Dončić, tekmo začel s klopi, v 16 minutah igre pa vknjižil tri točke, vse s prostimi meti. Zgrešil je vseh šest metov iz igre, zbral pa je tri skoke, šestkrat pa je izgubil žogo.

S pripravljalnimi tekmami so začeli tudi igralci San Antonio Spursev, ki so v letošnjem poletju zelo okrepili svojo igralsko zasedbo. Kljub temu so morali na prvi preizkušnji predsezone priznati premoč Sacramento Kingsom, ki so zmagali s 95:92. Gregg Popovich se je odločil, da na parket tokrat ne bo poslal Tima Duncana, Tonyja Parkerja in Manuja Ginobillija, v dresu Ostrog pa je debitiral LaMarcus Aldridge. V 23 minutah je dosegel osem točk.

Odlično strelsko formo kaže najkoristnejši igralec minule sezone, Stephen Curry, ki je proti Portlandu dosegel 30 točk, ob tem pa zabeležil še sedem podaj, toda Trail Blazersi so bili na koncu s 118:101 uspešnejši od aktualnih prvakov Lige NBA, Golden State Warriorsev.

Liga NBA, predsezona, 8.10.

Real Madrid – BOSTON 96:111 (23:25, 20:29, 26:31, 27:26)
(Thompkins 24 (8 skokov), Llull (6 podaj) in Reyes (7 skokov) po 15; Bradley 17, Thomas 15)

Luka Dončić (Real Madrid) – 16 minut, 1 točka (0/2 za dve, 0/2 za tri, 1/2 PM), 4 skoki, 1 podaja, 1 blokada in 2 izgubljeni žogi.

MEMPHIS – Maccabi Haifa 97:84 (26:25, 22:23, 25:19, 24:17)
(Gasol 23 (6 skokov), Lee 11; Thompson 17 (7 skokov), Rougeau 15 (7 skokov, 7 pridobljenih žog))

Beno Udrih (Memphis Grizzlies) – 16 minut, 3 točke (0/4 za dve, 0/2 za tri, 3/4 PM), 2 skoka, 3 podaje, 1 pridobljena in 6 izgubljenih žog.

PHILADELPHIA – Cleveland 115:114 (24:31, 30:34, 20:24, 41:25)
(Grant 19, Canaan 16; Cunningham 31, Dellavedova 13 (5 podaj))

INDIANA – Orlando 97:92 (27:24, 20:31, 27:16, 23:21)
(Miles in Robinson III po 14, George 13 (7 skokov); Oladipo 15, Vućević (9 skokov) in Napier po 13)

Detroit – BROOKLYN 83:93 (14:22, 18:20, 22:21, 29:30)
(Ilyasova 15 (7 skokov), Drummond 14 (11 skokov); Lopez (9 skokov) in Larkin (5 skokov, 5 podaj) po 17, Ellington 16)

DENVER – Chicago 112:94 (20:21, 37:13, 30:33, 25:27)
(Lauvergne 18 (8 skokov), Barton 17; Mirotić 18, McDermott 15)

LA Lakers – TORONTO 97:105 (27:30, 26:29, 23:27, 21:19)