Los Angeles Lakersi do druge zaporedne zmage, tokrat padel Orlando

V najmočnejši ligi na svetu je bilo v torek na sporedu šest tekem. Najbolj zanimiv obračun so spremljali obiskovalci tekme v Moda Centru v Portlandu, kjer so domači Portland Trail Blazersi po podaljšku strli odpor Washington Wizardsov in slavili zmago s 116:109.

Obe moštvi sta tekom dvoboja že vodili z dvomestno razliko. Washington je največ vodil s 13, Portland pa 10 točkami razlike. Podaljške je 5,9 sekund pred koncem rednega dela izsilil PJ McCollum, ki je rezultat poravnal na 104. Po minuti odmora so imeli Wizardsi priložnost, da si ob zvoku sirene priigrajo zmago, a je polaganje Marcina Gortata sijajno blokiral Gerald Henderson. Washington je na začetku dodatnih petih minut igre še povedel, Portland je nato odgovoril s sedmimi zaporednimi točkami, od tega jih je Damian Lillard dosegel pet (111:106), Wizardsi pa se niso več pobrali. V zaključku tekme je prav Lillard potrdil zmago Trail Blazersov.7

Lillard je tekmo zaključil z 41 točkami, zadel je 12 od 25 metov iz igre, od tega šest trojk iz 13 poskusov. Dodal je še 11 podaj in 5 skokov. Na drugi strani je bil z 20 točkami, 10 podajami in 5 skoki najboljši igralec John Wall, a zadel je le osem od 25 metov iz igre.

Los Angeles Lakersi so v Staples Centru dokazali, da zmaga proti Golden State Warriorsem ni bila naključna. Ob odsotnosti Kobeja Bryanta je breme nase prevzelo mlado jedro moštva, in poskrbelo za drugo zaporedno zmago. Jezerniki so premagali Orlando Magice s 107:98, in šele drugič v sezoni zmagali drugič zapored.

D’Angelo Russell je dosegel 27, Jordan Clarkson je dodal 24, Julius Randle pa je vknjižil 23 točk in zbral še 11 skokov. Prvič se je zgodilo, da so Russell, Clarkson in Randle, igralci, za katere govorijo, da so prihodnost franšize iz Los Angelesa, dosegli vsak po vsaj 20 točk na isti tekmi. Lakersi so tekmo prelomili v tretji četrtini, v kateri so dosegli 39 točk (Russell-Clarkson-Randle 31), in tako izenačili rekord sezone za eno četrtino, Orlando pa se ni uspel približati in ogroziti zmage do konca tekme.