Ljubljančanke do zmag

Z obračunoma med Konjicami in Ilirijo ter Ježico in Domžalami se nadaljuje prvo kolo državnega prvenstva za ženske. Košarkarice Ježice so v domači dvorani slavile s 15 točkami razlike, Ilirjanke pa z rezultatom 76:63.

Molnarjeva in Bajrektarevičeva

Košarkarice Ježice, ki v 1. SKL niso nastopale tri sezone, so v domači dvorani gostile ekipo Domžal. Gostje, ki so lani zasedle peto mesto v državnem prvenstvu, so bile v prvem polčasu brez moči. Desetkratne državne prvakinje so na odmor odšle s prednostjo 13 točk (33:20). Potek srečanja se ni spremenil niti v drugem delu, ko je razlika narasla na 19 točk. Ob koncu je Domžalčankam uspelo razliko stopiti, vendar jim domačinke niso pustile možnosti za preobrat. Srečanje se je končalo z rezultatom 63:48. Pri ekipi Ježice je največ točk dosegla Sandra Bajrektarevič (22), pri gostjah pa je bila najbolj učinkovita Lorena Molnar, ki je dosegla 16 točk, temu pa dodala še 14 skokov in 4 blokade.

Dvojec Klavžar&Trebec

Tudi druga ljubljanska ekipa je v prvem kolu slavila. Ilirija je v dvoboju ekip, ki sta lani končali na vrhu 2. SKL za ženske, prišla do prepričljive zmage. Že v prvem polčasu so Ljubljančanke narekovale ritem in v začetku druge četrtine povedle za devet točk. Konjičanke, ki so lani osvojile 2. SKL, so se gostjam približale in na polčas odšle z minimalnim zaostankom, na semaforju je pisalo 36:39. V drugem delu srečanja pa so košarkarice Ilirije, ki se po petih letih vračajo v družbo najboljših slovenskih ženskih košarkarskih klubov, prevzele pobudo. Voz Ilirjank sta v tem delu naprej potegnili slovenski reprezentantki Anja Klavžar in Tina Trebec. Slednja je bila s 24 točkami tudi najboljša strelka. Košarkarice Konjic so na koncu morale priznati premoč gostjam, ki so slavile z rezultatom 76:63. Pri domačih je največ točk dosegla Neja Klančnik (20), njena sestra Katja pa je 16 točkam dodala kar 23 skokov. Pri gostjah sta se poleg Trebčeve izkazali še preostali košarkarici iz širšega seznama Damirja Grgića Zalarjeva (16) in Klavžarjeva (15).

Danes bo v Grosupljemu na sporedu zadnje srečanje prvega kola. Dolenjke se bodo pomerile z Mariborčankami. Košarkarice Janine iz Rogaške Slatine so v prvem kolu proste.

1.SKL (Ž), 1. krog, 5.10.
JEŽICA – Domžale 63:48 (21:6, 12:14, 18:14, 12:14)
(Bajrektarevič 22 (7 skokov), Kramžar 17 (6 skokov), Mlakar 10 (6 skokov); Molnar 16 (14 skokov, 4 blokade), Stefanoski (7 skokov) in Mitrić 12)

Bojan Hladnik, trener Ježice:
“Na trenutke smo spremljali zelo zanimivo srečanje. Obe ekipi sta igrali zelo čvrsto. V prvi in drugi četrtini smo imeli dobri obdobji, v katerih smo naredili razliko. V drugem polčasu nam je uspelo vodstvo tudi zadržati. Led je prebit, z glavami pa smo že pri tekmi z Mariborom, ki bo pravi test naše pripravljenosti. “

Vlado Velikonja, trener Domžal:
“Igralke sem opozarjal na začetek tekme, a prav tu smo povsem zatajili in srečanje je bilo odločeno. V igri smo še vedno neuigrani in nedisciplinirani, a glede na to, da smo se danes prvič sestavili v tej postavi, je to tudi pričakovano. Čestitke Ježičankam za zmago. Mi pa bomo morali v prihodnje pokazati veliko več.”

Konjice – ILIRIJA 63:76 (19:21, 17:18, 19:27, 8:10)
N. Klančnik 20, K. Klančnik (23 skokov) 14, Einfalt 9; Trebec 24 (9 skokov), Zalar 16, Klavžar 15 (10 skokov).

Stojan Fink, trener Konjic:
“Pohvalil bi svoje igralke za prikazano igro.”

Goran Jovanovič, trener Ilirije:
“Glede na to, da je bila to naša prva tekma v sezoni, je bilo opaziti še veliko napak, ki jih bomo s treningom skušali odpraviti. Čestitke domači ekipi za korektno igro.”