Ljubljana 2. na Madžarskem

Rubrika: Naši na tujem

Debrecen je bil med 30. avgustom in 1. septembrom peta postaja 3×3 World Toura. Na Madžarskem sta nastopili dve slovenski ekipi – Kranj in Ljubljana. Ekipa Kranja je izpadla v četrtfinalu, Ljubljana pa je izgubila v finalu in osvojila končno drugo mesto.

5. TURNIR WORLD TOUR 2017, Debrecen, Madžarska:

Prvič v zgodovini World Toura je tekmovanje potekalo tri dni, prvi dan so potekale kvalifikacije. Na turnirju v Debrecenu sta nastopili dve slovenski moštvi. Za ekipo Kranja, ki je bila peta nosilka turnirja, so nastopili Boris Jeršin, Mensud Julević, Jasmin Perkovič in Siniša Stemberger. Kranjčani so v skupini D zabeležili zmago in poraz ter prvi del končali na drugem mestu. Premagali so ukrajinsko ekipo Zaporizhzhya, izgubili pa so proti Rigi.

Ljubljana je na Madžarskem nastopila v zasedbi Blaž Črešnar, Jasmin Hercegovac, Aleš Kunc in Želimir Zagorac. Ljubljančani, ki so bili drugi nosilci turnirja, so v skupini B dosegli zmagi proti Varšavi in S.Mitrovici ter tako skupinski del zaključili na prvem mestu.

V četrtfinalu so se košarkarji Kranja pomerili s prvimi nosilci Novi Sad AlWahda in izgubili z 21:12. Kranj je na četrtem Mastersu v Lausanni osvojil peto mesto. Ljubljana je v četrtfinalu tekmovanja v Debrecenu premagala Beograd, v polfinalu so bili Ljubljančani z 21:20 boljši od Rige, v finalu pa so morali košarkarji Ljubljane priznati premoč srbskemu Limanu (21:14).