Lillard v zadnji sekundi podaljška odločil tekmo med Portlandom in Denverjem

Na oni strani Atlantika, v severnoameriški Ligi NBA, je bilo v soboto odigranih devet tekem rednega dela. Zagotovo najbolj zanimivo je bilo v Koloradu, kjer so Denver Nuggetsi gostili Portland Trail Blazerse, slednji pa so na koncu po podaljšku slavili zmago, s 115:113.

Košarkarji Portland Trail Blazersov so na tretji tekmi sezone zabeležili drugo zmago. Za uspeh so proti Denver Nuggetsom potrebovali podaljšek, tekmo pa je manj kot sekund pred koncem dodatnih petih minut igralnega časa, odločil Damian Lillard. Zvezdnik Portlanda je tekmo zaključil s kar 37 točkami.

Lillard je v akciji, s katero je svojemu moštvu prinesel zmago, izkoristil, da ga je kot obrambni igralec prevzel nekoliko višji Kenneth Faried, in pobegnil mimo njega, nato pa mirno zadel t. i. ‘floater’, za končni rezultat, 115:113 v korist Trail Blazersov. Že ob koncu rednega dela tekme je Lillard stvari prevzel v svoje roke, in tekmo izenačil s košem, dobri dve sekundi pred koncem zadnje četrtine.

V podaljšku se je izkazal tudi CJ McCollum, ki je kar sedem od svojih 23 točk, dosegel v tem delu igre. V dresu Denverja je bil odličen Nikola Jokić, ki je dosegel 23 točk, zbral pa tudi 17 skokov, največ v svoji karieri. Še pet drugih košarkarjev Denverja je doseglo vsaj deset točk.

Svojo drugo zmago v sezoni so zabeležili Chicago Bullsi, ki so visoko, s 118:101, premagali Indiano Pacerse. Gonilna sila Bikov je bil Rajon Rondo, ki je podelil 13 podaj, ob tem pa dosegel šest točk. Najboljši strelec Chicaga je bil Doug McDermott s 23 točkami.

McDermott je 11 točk dosegel v zadnjem delu igre, v katerem zvezdniki Rondo, Dwyane Wade (14 točk) in Jimmy Butler (16 točk) sploh niso zaigrali. Chicago si je namreč z odlično igro v uvodnih 36 minutah tekme pred zadnjo četrtino, priigral kar 25 točk naskoka. Indiana, pri kateri sta Paul George in Myles Turner dosegla vsak po 20 točk, je v zadnjem delu igre nekoliko zmanjšala zaostanek, a Bullsi so bili tokrat enostavno predobri.

Svojo prvo domačo tekmo v sezoni so v Madison Square Gardenu v soboto odigrali New York Knicksi, in vknjižili prvo zmago v sezoni. Kratkohlačniki so bili na krilih Kristapsa Porzingisa (21 točk) in Carmela Anthonyja (20 točk), boljši od Memphis Grizzliesov, s 111:104. Saša Vujačić tokrat ni stopil na parket.