Legendarni Kerovi prvaki Novega mesta

Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto se je v dolenjski prestolnici uspešno odvil drugi kvalifikacijski turnir letošnje sezone Samsung državnega prvenstva v košarki 3×3. V nekoliko okrnjeni konkurenci, saj je zaradi nastopov na turnirjih v tujini manjkalo kar nekaj najboljših ekip, so se med člani zmage veselili Kerovi.

Tretjič zapored

Tudi to leto dolenjsko nebo ni vzdržalo. Turnir se je v močni pripeki začel v Športnem parku Loka, sredi popoldneva pa ga je, še tretjič zapored, prekinila močna ploha. Tekmovanje se je zato znova premaknilo v dvorano, letos v dvorano OŠ Grm.

V kategoriji najmlajših udeležencev Samsungovega turnirja, košarkarjev do 15 let, je bilo na tekmah za končno razvrstitev zelo napeto. Končne zmage se je razveselil ŠD Partizan iz Dolskega (Luka Mohorko, Tilen Jugovic, Matej Čibej, Miha Remec, Gašper Dajič), ki je v finalu z 12:10 ugnal Štajerčke (Jon Bezgovšek, Anže Medved, Aco Arsenič, Florjan Škorjanc, Gašper Škorjanc, Blaž Hodej). Tretjega mesta so se po zmagi z 10:8 nad Najkom (Luka Černe, Tilen Volkar, Fran Biličič, Nik Vardijan) razveselili mladi igralci Durušafake (Jure Snoj, Dan Duščak, Jaka Samec, Luka Tekavčič, Aljaž Lampret).

S precej bolj suvereno predstavo smo dobili zmagovalce med fanti U18, kje so še drugi letošnji turnir osvojili člani zasedbe MasaMajka (Samo Gaberšek, Jure Ličen, Jan Gršič). V finalu so bili z 19:11 boljši od Haklerjev (Filip Marijanović, Žan Žužek, Matej Sušec, Marko Nikolić, Tilen Čenčič). Tretje mesto so po osvojili Lepi in zabavni (Aleks Turel, Domen Tivadar, Dan Osrečki, Martin Hari, Žan Kobal, Miha Cerkvenik), ki so s 14:13 odpravili 3×3 LZN (Gregor Gorjan, Žiga Bonič, Anže Štih, Nejc Leben).

Prvi, ki so izkoristili odsotnost favoritov v svoji kategoriji Gladnih Vukov, so bili preteklo soboto člani slovenske reprezentance do 18 let. Maticu Šiški, Urbanu Omanu in Tadeju Kosiju se je tokrat pridružil Rok Savič, saj se Rene Grdadolnik trenutno mudi na pripravah reprezentance do 18 let v dvoranski košarki. Ekipa SLO U18 je v finalu gladko, z 22:9 odpravila Ekipo da te skipa (Matic Mehlin, Tit Kek, Žan Predalič, Tadej Polajžer, Nejc Zdešar), tretjega mesta pa so se po zmagi nad lokalno ekipo iz Straže (Nejc Šteblaj, Simon Brkopec. Blaž Abram, Simon Nose, Andraž Cimerman) razveselili Črički (Ambrož Kajtna, Jakob Božič, Vito Štibernik, Martin Kosin, David Virant).

Tudi Ježica B

Po drugem mestu v Ljubljani so se v Novem mestu na sam vrh povzpela dekleta iz ekipe Ježica B (Ada Sok, Ana Tija Nikolič, Maša Hlebec, Patricija Šturm, Tinkara Zavadlav, Hana Zupanc), ki je z 12:3 odpravila domače Tigrice (Jana Jurečič, Nika Strašek, Patricija Bohte). Zmagovalke prvega turnirja, košarkarice Ježice D (Lara Majerle, Tia Hladnik, Teja Jeraša, Katja Sever, Anja Dragar, Špela Berus) so tokrat, po zmagi nad Krkašicami (Sara Burgar, Anamarija Novina, Aida Dizdarevič, Maja Košmrlj), osvojile tretje mesto.

Zanimivo je bilo tudi v rekreativni kategoriji, kjer so se pod dolenjskimi obroči odvili neizprosni boji. Na koncu so največ znanja prikazali Šarki iz Primorske (Mitja Pasutto, Andrej Kraševec, Jure Janičijevič). Ti so si četrtega člana Luko Derlinka pred turnirjem izposodili iz vrst novomeških Žoltastih trotov, ki so v minuli sezoni nastopali v 4. SKL. V finalu so ugnali Oskarja iz Trbovelj (Blaž Božjak, Primož Perko, Dejan Huter, Martin Grešak, Miha Cestnik).

Dolenjsko čast so na domačem turnirju rešile košarkarice, zbrane pod imenom Gerbere, ki so postale velike zmagovalke v ženski kategoriji. Mirela Milanković, Eva Gregorčič, Ema Leskovšek in Živa Jerman so bile v napetem finalu boljše od Kokosovega mleka (Neža Vrečer, Pija Smrekar, Katarina Gerič Škopac, Ana Jug, Žana Silić, Ana Hrbljan, Neža Jug), ki ga sestavljajo košarkarice ljubljanske Ilirije. Dvoboj za prvo mesto se je končal z rezultatom 11:8.

“Iz Športnega parka Loka nas je pregnala nevihta. Turnir se je nadaljeval v dvorani OŠ Grm, ki je nekako naš domač parket, saj v klubu tu treniramo. Verjetno je bila to za nas manjša prednost. Soigralke moram pohvaliti za prikazano, prav tako pa nasprotnice za borbenost,” je po turnirju povedala Ema Leskovšek.

Bradač, Pirija, Škrlec in Prole

Vrhunec turnirja je bilo tekmovanje v članski konkurenci. Odsotnost najboljših ekip so s pridom izkoristili Kerovi (Peter Bradač, Matej Pirija, Klemen Škrlec, Alen Prole). Ekipa, ki v Samsung državnem prvenstvu nastopa že dolga leta, se je dokopala do zmage, potem ko je bila v finalu z 21:15 boljša od Navigator puba (Nejc Kobal, Matevž Mikuš, Matic Urbas, Matic Brvar, Žiga Doljak). “Po številnih drugih in tretjih mestih smo po osmih letih vendarle osvojili turnir!” veselja ni skrival Alen Prole.

Karavana Samsung košarke 3×3 se bo iz Dolenjske preselila na Obalo, kjer bo gostovala že to soboto. Tretji kvalifikacijski turnir državnega prvenstva bo tudi letos gostil Tartinijev trg v Piranu. Prijave že zbiramo na www.kzs.si/3×3/prijava.